В Twitter публикация от 7-ми май, Павел Дуров нарече САЩ ‘полицейска държава’ и предупреди предприемачите да не местят бизнесите си в Силициевата долина.
Продължителната правна битка със SEC вероятно е огорчила основателя на Telegram, който сподели публикация със заглавие ‘7 причини да не се местите в Силициевата долина’.
В публикацията, той критикува локацисята хем като място за бизнес, хем като място за живот. Публикацията бе обявена само в руския Telegram канал на Дуров, и беше написана на руски език.
Причина номер едно, посочена в публикацията, е, че САЩ е полицейска държава. Той базира това наблюдение на факта, че в Америка имат най-голям брой затворници. Той също така спомена, че през 2016 г., неговият екип е бил притиснат от Федералното бюро за разследване.
Дуров изброи редица фактори, които според него правят живота в САЩ не особено привлекателен – слабо здравеопазване, липса на културен живот, средно образование, високи данъци и високи разходи за разработка на софтуер.
Той препоръча на предприемачи от Източна Европа да потърсят други алтернативи.
“Днес, Индия, а не САЩ, представлява най-големият отворен интернет пазар. В света.”
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.