Uphold възобнови стейкинг услугите в Обединеното кралство, след като регулаторните промени осигуриха по-голяма яснота относно законността на подобни предложения.
Платформата, която спря стейкинга миналата година поради несигурност около финансовите закони, потвърди подновяването на дейността си на 2 февруари.
Решението следва актуализация на политиката на Министерството на финансите на Обединеното кралство, което преразгледа финансовите разпоредби, за да изясни, че крипто стейкинга не попада в обхвата на колективните инвестиционни схеми. Този ход ефективно премахна ограниченията, които преди това усложняваха услугите за залог на платформи като Uphold.
Докато потребителите в Обединеното кралство вече имат отново достъп до стейкинг, Uphold все още не е възстановила услугата в САЩ и Европа. Компанията обаче очаква да я въведе в двата региона до средата на 2025 г. Други държави, включително Канада, Япония и Венецуела, остават извън обхвата на услугата поради регулаторни ограничения.
Главният изпълнителен директор Саймън Маклафлин счита неотдавнашните корекции на политиката за знак за напредък, подчертавайки, че стейкинга е неразделна част от блокчейн технологията. Той вярва, че с усъвършенстването на позицията на правителствата по отношение на дигиталните активи повече потребители ще имат достъп до възможностите за залог.
С появата на по-ясни регулации Маклафлин е оптимист за бъдещето на финансовите услуги, базирани на блокчейн. Той очаква по-нататъшен напредък през 2025 г., особено в САЩ, където по-благоприятната регулаторна среда би могла да ускори приема на криптовалутите.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
Частният инвестиционен фонд Advent финализира сделка за придобиване на ТВІ Bank от кредитната група 4finance Holding.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.