На 28 декември Uniswap обяви, че три милиона уникални портфейла са извършили общо 68 милиона трансакции с общ обем от над $620 милиарда през годината.
Uniswap е автоматизиран протокол с отворен код, изграден върху блокчейна на Етериум (ETH), който позволява на потребителите да разменят един дигитален актив за друг. Този вид транзакция се нарича „суап“.
In 2022 we saw 68M transactions from 3M unique wallets that totaled over $620B in trading volume… that’s a lot 👀 pic.twitter.com/AfypEA12UB
— Uniswap Labs 🦄 (@Uniswap) December 28, 2022
Uniswap позволява на всеки лесно да обмени своите дигитални активи в замяна на други такива активи с еднаква стойност, като същевременно елиминира необходимостта от услуги на трети страни, като например криптоборси.
С платформата потребителите могат бързо и лесно да търгуват директно с други хора, като депозират средства в смарт договор, който служи като ликвиден пул между търговците.
През октомври Uniswap обяви успешното приключване на кръгът си на финансиране от серия Б на стойност $165 милиона. Участващите инвеститори бяха A16z Crypto, Paradigm, SV Angel и Variant върху Polychain Capital.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Един алткойн е позициониран да задмине пазара, твърди анализатор
В края на ноември децентрализираната криптоборса обяви старта на функцията си за търговия с незаменяеми токени (NFT). Този инструмент рационализира процеса на закупуване на дигитални колекционерски предмети от популярни пазари като OpenSea, LooksRare и X2Y2.
Също така по-рано този месец членовете на общността на Uniswap приключиха гласуването, за да одобрят реформа на съществуващата система за гласуване, което улеснява управлението на техния децентрализиран финансов протокол.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.