Uniswap официално стартира Unichain, своя нов блокчейн, базиран на втори слой на Етериум, насочен към оптимизиране на децентрализираните финансови (DeFi) транзакции.
Стартирането, обявено от Uniswap Labs, дава възможност на разработчиците да започнат да внедряват приложения, да пускат токени и да интегрират стабилни монети. Редовните потребители вече могат да финансират портфейли, да търгуват с токени и да осигуряват ликвидност, използвайки инфраструктурата на Unichain.
Проектирана да реши проблемите с мащабируемостта на Етериум, Unichain обещава бързи транзакции и по-ниски такси, като същевременно поддържа високо ниво на децентрализация. Платформата също така е изградена така, че да поддържа междуверижна ликвидност, позволявайки на активите да се движат безпроблемно между различните мрежи.
Според Uniswap Labs тези функции ще осигурят по-ефективна и достъпна среда за потребителите на DeFi.
Малко след пускането на пазара водещата американска борса Coinbase обяви подкрепата си за Unichain чрез своята услуга Onramp. Тази интеграция позволява на потребителите лесно да конвертират фиат в криптовалута и да прехвърлят USDC без такси, което улеснява участниците в екосистемата.
Uniswap Labs представи за първи път концепцията за Unichain миналия месец, като подчерта сигурността и стабилността като ключови приоритети, преди да отвори основната мрежа за обществеността. С нарастването на приемането се очаква платформата да изиграе значителна роля в разширяването на DeFi пейзажа, като предложи по-безпроблемно и икономически ефективно потребителско изживяване.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.
По време на Блокчейн седмицата в Париж създателят на Cardano Чарлз Хоскинсън представи своята визия за следващия важен етап от блокчейн еволюцията.
Мрежата на Solana проучва възможността за разширяване на капацитета на своите изчислителни единици (CU), критичен показател за управление на сложността на транзакциите и оптимизиране на употребата на ресурсите.