През 2018-та и 2019-та, децентрализираните обмени (DEX) на Етериум почти не влизаха в употреба.
Тези платформи не успяха да станат популярни и да получат подкрепа от трейдърите, които тогава предпочитаха централизираните платформи поради ефикасността им по отношение на цена и скорост.
Но в последните няколко месеца, с бума на децентрализираните финанси, децентрализираните обмени станаха значително по-активни. Uniswap, най-популярната платформа за търговия, базирана на Етериум, докладва, че обработва над 100,000 транзакции дневно.
В последните няколко седмици, трейдърите изглежда все повече се насочват към Uniswap. Борсата има преимуществото, че е първата дестинация, която изборява повечето DeFi токени, което прави обмена първият източник на ликвидност за много от базираните на Етериум проекти.
Това означава, че с популяризирането на DeFi, Uniswap привлича все повече трейдъри, търсещи експоненциална възвръщаемост сред новите токени.
Хейдън Адамс, основателят на Uniswap, сподели в Twitter на 9-ти август, че протоколът обработва над 100,000 транзакции на ден. Тази сума е около 1.2 транзакции на секунда. В сравнение, Биткойн обработва около 325,000 транзакции на ден или около 3.6 транзакции в секунда.
Uniswap по всяка вероятност обработва над $ 100 милиона в обем на ден. Coinbase Pro, от друга страна, обработва около $ 500 милиона на ден.
Растежът на компанията идва след като тя завърши успешен рунд финансиране за $ 11 милиона. Рундът бе ръководен от Adreesen Horowitz, наред с други инвеститори като USV, Parafi Capital, Paradigm и други. Събраните средства ще бъдат използвани, за да се наемат още разработчици и други служители, позволявайки на Uniswap V3 да бъде построен, според публикация от обмена. За тази версия се твърди, че “значително ще подобри гъвкавостта и капиталовата ефикасност на протокола”.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.