Проблемът с хакването на криптовалути е всеизвестен и много инвеститори стават жертва на недобронамрени лица.
GDAC, южнокорейска крипто борса, която позволява само транзакции от типа „токен към токен“, пртърпя значителен хак.
При хакването, което се е случило в неделя, горещият портфейл на платформата беше компрометиран. В изявление, публикувано в понеделник борсата потвърди, че откраднатите активи, възлизащи на около 23% от авоарите на GDAC, са били прехвърлени в неизвестен портфейл.
Експлойта доведе до загуба на над $13.1 милиона в различни криптовалути, включително Биткойн, Етериум, Wemix и USDT, като Wemix представлява повече от $10 милиона от загубите (61 BTC, 350.5 ETH, 10 милиона WEMIX, 220,000 USDT).
В резултат на това GDAC преустанови своите услуги по теглене и депозиране и уведоми съответните органи за инцидента.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Обречена ли е американската средна класа? Шокиращата прогноза на Робърт Кийосаки
Борсата предупреди и други крипто борси да блокират входящите транзакции от подозрителни адреси.
Случаите, при който криптовалути биват хаквани се увеличават, като компанията за блокчейн анализи Chainalysis съобщи, че миналата година недобронамерени лица са откраднали активи на стойност $3.8 милиарда, което е най-голямата загуба в историята на криптовалутите, на годишна база.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.