Home

Учен дари $4,2 милиона за развитието на децентрализираните финанси

03.01.2020 12:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Учен дари $4,2 милиона за развитието на децентрализираните финанси

Николай Мушегиан, компютърен учен, който уточни някои от основните механики зад блокчейн платформата за финансови услуги MakerDAO, реши да даде 10,000 в MKR, понастоящем на стойност малко над 4,2 милиона долара, на своята алма матер, Карнеги Мелън, Пенсилвания.

Той иска да създаде изследователска програма за децентрализирани приложения (dApps), протоколи и механизми, базирани на теория на игрите, за борба с една покварена индустрия.

Мушегиан пише, че „изследванията в web3 пространството бяха направени от играчи, които автоматично пускат работата си в публичното пространство без да се замислят… Никой не искаше да се занимава с адвокати, всички искаха да създават неща.“

Той добави: „Нямаше заплаха от изградените мрежи от банки и технологични гиганти, защото не ни взеха насериозно.“

Но това се промени. Големи банки като Santander използват блокчейн технологията. JP Morgan дори създаде собствена дигитална валута. „Ясно е, че ерата е отминала“, пише той. „Някои от подадените патенти се подиграват със закона за интелектуалната собственост и са обида за разработчиците, които са изградили основните технологии, благодарение на които създават техните продукти. Пригответе се за дългогодишна многомилионна битка за това дали ‘изпращането на криптовалута по имейл’ е патентоспособно.“

Според Мушегиан, фондът спонсорира завършилите и аспирантите в университета. Специалността на Карнеги Мелън, пише Мушегиан, е в проектирането на алгоритми, което е критично за развитието на блокчейн индустрията.

В публикация на своя уебсайт, Мушегиан заявява, че е дарил 3,200 MKR ($1,363,584) в навечерието на Нова година и „неофициално е дарил” още 6,800 MKR, които ще даде на университета през следващите една до три години.

Той цитира „добрата карма” като своя мотивация, както и „поведението за търсене на краткосрочни облаги от някои от големите играчи в това пространство, а също и от съществуващите банки и технологични гиганти”.

Създавайки фонда, Мушегиан се надява да се пребори с лицата, търсещи наем и тези, които са „по-добри в подаването на патенти, отколкото в писането на работещ код“. Той се оповава на факта, че университетите “не се манипулират лесно от корпорациите”. Дали обаче дарението му ще бъде достатъчно, за да се бори с волята на банките?

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Голяма крипто борса въвежда 6 нови двойки за търговия с USDC

Борса за криптовалути разширява предложенията си, като добавя нови двойки за търговия с USDC, втората по големина стабилна монета по пазарна капитализация.

13.10.2024 18:00 1мин. четене Kosta Gushterov

EigenLayer не успя да оправдае очакванията на инвеститорите според експерт

Според Алекс Обчакевич, основател на украинско-австрийската компания за анализи Obchakevich Research, EigenLayer (EIGEN), известен блокчейн протокол, който се фокусира върху възстановяването в рамките на екосистемата на Етериум, не е оправдал очакванията на инвеститорите.

13.10.2024 16:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

NFT на Bored Ape Yacht Club се продаде за $1.43 милиона

Основателят на Floor Protocol, работещ под псевдонима FreeLunchCapital, привлече вниманието, след като закупи незаменим токен (NFT), свързан с колекцията Bored Ape Yacht Club (BAYC) на FTX.

13.10.2024 14:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Самопровъзгласилият се за Сатоши Накамото завежда ново дело

Крейг Райт, известният компютърен учен, който твърди, че е Сатоши Накамото, основава Биткойн SV през 2018 г., като го обявява за истинския BTC, а “SV“ означава “Satoshi Vision“.

13.10.2024 10:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.