Докато вярващите в крипто използват NFT (незаменими токени) като профилни снимки в Twitter, съществува скептицизъм относно “собствеността” върху тези цифрови активи.
Разбира се, може да “притежавате” тази анимационна маймуна в снимката на вашия профил, в смисъл, че токенът е прикрепен към вашия Етериум адрес в леджъра – но какво пречи на някой просто да щракне с десния бутон върху изображението и да го зададе като профилната им снимка?
Сега, след месеци на очакване, Twitter пусна официален механизъм за проверка на снимките на NFT профили.
Свържете Етериум портфейла си с вашия акаунт в Twitter и ще ви бъде представен списък с NFT, които притежавате. Проверката е достъпна само за NFT, базирани на Етериум, в момента, въпреки че представител на компанията поясни, че това е само “първа итерация” на функция, която може да продължи да поддържа други блокчейн мрежи.
Изберете NFT и снимката на вашия профил – обикновено затворена в кръг – ще получи страхотна нова шестоъгълна рамка. Ако досадно щракване с десен бутон се опита да използва вашия NFT като своя профилна снимка, без първо да купи токена, те пак ще могат да използват изображението, но ще останат с класическата рамка с кръг.
Не Пропускай: Да очакваме ли обрат на пазара?
Разбира се, картинката може просто да се качи отново като NFT, да създаде визуално идентичен NFT и да го използва като снимка на своя профил, допълнен с шестоъгълна рамка.
Все още няма новина дали Twitter ще предложи защита срещу този вид кражба, която се разрасна, тъй като пазарът на NFT експлодира през последната година.
И тъй като Twitter извлича NFT на потребителите с интерфейси за програмиране на приложения (API) от онлайн пазара OpenSea, той ефективно е вградил трета страна в своя процес на проверка, вместо просто да взаимодейства директно с блокчейна. Ако OpenSea падне, Twitter може да има проблеми със зареждането на тези изображения. (Тези конкретни API наскоро бяха критикувани подробно в есе от криптографа Мокси Марлинспайк.)
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.