Централната банка на Южна Корея обяви, че не планира да стартира своя собствена цифрова валута.
Според The Korea Times в понеделник BoK (банката на Корея) заяви, че пускането на цифрова валута на централната банка би могло да представлява „морален риск“. Смята се такава валута може да окаже неблагоприятно въздействие върху паричната политика и нейното прилагане и евентуално да причини нестабилност на пазара.
Освен това, банката на Корея (BoK) твърди, че „цифровите валути не се представят като пари“ в нов доклад.
Докато централната банка се стреми да проучи възможността за използване на цифровите валути като валута, „нашите мисли са, че цифровите валути са били изложени на различни категории риск, свързани с кредитирането, ликвидността и правното управление„, каза Kwon Oh-ik, BoK икономист, в доклада.
Неограниченото издаване на традиционни и цифрови валути би могло да доведе до „социални разходи и да подкопае социалното благосъстояние“, предупреждава вестникът и добавя:
Желателно е BoK да е единственият субект, който изцяло контролира издаването на пари.
Централната банка не е с изцяло отрицателно мнение за криптовалута издадена от централна банка. Но те трябва да бъдат строго тествани, преди да бъдат одобрени и имплементирани. Докладът препоръчва и регулирането на частното емитиране на цифрови валути. Правителството трябва да налага данък върху емитентите, за да има по-малко вероятност да се преувеличи стойността на техните дялове.
Централната банка изучава възможността за CBDC и как криптовалутите биха могли да повлияят на финансовия сектор от януари, когато създаде работна група за изследване на технологията.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.