Регулаторната платформа, управлявана от банката на Русия, приключи първоначалния пилотен проект за предлагане на монети (ICO), разкри служител на централната банка.
Говорейки на Източния икономически форум във Владивосток – пристанищен град близо до китайската граница – Иван Семагин, заместник-директор на дирекция „Развитие на финансовите пазари“ в Банката на Русия, разкри, че ICO експериментът се оказа успешен след първоначалното му обявяване през май.
В рамките на „sandbox“ на Bank of Russia, наскоро беше направен експеримент за провеждане на ICO … технически всичко вървеше добре, но имаше много въпроси от правна гледна точка.
Служителят не уточни за какви правни проблеми става дума.
Както бе съобщено по-рано, централната банка работи с най-голямата руска банка за търговия на дребно, Sberbank и Националния депозитар за разплащане, за да тества издаването на първоначално предлагане на монети в платформа, управлявана от централната банка.
Стартирала през април тази година, платформата е част от sandbox, разработена и управлявана от централната банка, за да насърчи пилотите на нови финансови продукти и услуги без тежестта на регулaциите.
Токените са били регистрирани, местени и уреждани по инфраструктурата на NSD, същата технология, използвана от руските фондови борси. NSD служи като попечител, докато Sberbank CIB, корпоративната и инвестиционна ръка на банковия гигант, участва като главен инвеститор в предлагането на монети от Level One.
След като вече е закупил 750 млн. рубли в търговски облигации през блокчейн от руския телекомуникационен гигант MTS тази година, шефът на Sberbank CIB Игор Буланцев заяви, че банката е наблюдавала много интерес към набирането на средства чрез ICO сред своите клиенти.
Криптовалутите може би са съществували много преди Доналд Тръмп да се върне в Белия дом, но под негово ръководство дигиталните активи се превърнаха от периферна технология в централен стълб на икономическата стратегия на САЩ.
Notcoin, едно от най-популярните имена в Web3 игрите през миналата година, твърди, че дните на безсмислените механизми от типа „tap-to-earn“ вероятно са към края си.
Мат Хуган от Bitwise вярва, че бъдещето на криптовалутите зависи по-малко от пазарите и повече от способността на Вашингтон да създаде законодателство.
Световните пазари са под напрежение, тъй като търговската политика на президента на САЩ Доналд Тръмп продължава да се отразява на световната икономика.