Централната банка на Тайван обмисля нови правила, които биха поставили Биткойн под вече съществуващите закони срещу „пране на пари“ на острова.
По време на среща с тайванското законодателно подразделение в понеделник, управителят на централната банка Янг Чин-Лонг бе разпитан за това как банковият орган ще се справи с настоящата „непрозрачност“ в търговията с битови стоки в страната, както се подчертава от скорошното поскъпване на цените според „Тайванската Новинарска Централна Агенция“.
В отговор на запитванията на членовете от парламента,управителят каза, че централната банка е увеличила усилията си за мониторинг върху волативните движения на цените на Биткойн и ще предупреждава инвеститорите за рисковете от транзакции с криптовалути.
В допълнение към тези усилия Ян каза, че банковият орган е препоръчал на Министерството на правосъдието на Тайван,търговията с Биткойн да попадне под закона за „пране на пари“ във финансовия сектор. По-рано този месец министърът на финансите на острова Шей – Ю – Джер заяви, че всички криптовалути, които се третират като виртуални стоки, трябва да се облагат с такси в Тайван, добавяйки, че агенцията в момента проучва как да прилага съответните данъчни правила.
Коментарите на Янг идват във време, в което и други големи азиатски правителства започнаха да регулират търговията с криптовалути, за да предотвратят възможни финансови престъпления. Както бе съобщено от „CoinDesk“, Южна Корея официално забрани на местните банки да предоставят виртуални, анонимни сметки на потребители за обмен на криптовалути. Малайзия също така обяви началото на политика срещу прането на пари в началото на март, като заяви, че процесите „know-your-customer“ трябва да бъдат следвани от всички дейности свързани с обмен на криптовивалути.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.