Паричният орган на Сингапур (MAS) актуализира своето ръководство за бизнеса, търсещ да набере капитал чрез първичните предлагания на монети (ICO).
Актуализацията очертава позицията на централната банка в Сингапур относно начина, по който определени посредници следва да спазват инструкциите. Те се основават на политики за борба с изпирането на пари и борбата с финансирането на тероризма (CFT).
Тези посредници включват почти всеки участник в дейностите, свързани с актив на ICO. От тези, които произвеждат токените до онези, които улесняват търговията им на онлайн платформи и тези, които предоставят финансова консултация по отношение на тези токени – всички са подчинени на закона.
Например, емитентът на ICO трябва да получи лиценз за услугите на капиталовите пазари, финансовите съветници трябва да получат лиценз за финансова консултация (от FAA), а цифровият обмен трябва да бъде одобрен и признат от MAS.
Новата рамка за плащания изяснява, че всички такива посредници имат отговорността да „предприемат подходящи стъпки за идентифициране, оценка и разбиране на рисковете от изпирането на пари и финансирането на тероризма (ML / TF)“. Ръководството ги задължава да разработват и прилагат вътрешни политики, които биха позволили на централната банка да следи надлежната проверка и сделките на клиентите и финансовите отчети.
Насоките за MAS казват, че дори ако токенът не е ценна книга, той все още трябва да определи съответствието му с актовете за борба с измамите и борба с тероризма. Това означава, че те са длъжни да докладват за подозрителни действия и са юридически отговорни, ако се окаже, че работят с хора или групи, обозначени като терористи от Сингапурските разузнавателни служби и Организацията на обединените нации.
През ноември MAS въведе нов законопроект за платежните услуги (PSB) в парламента на Сингапур, прилагайки към цифровите валути законите, споменати за вътрешни и международни парични преводи и валутни транзакции. Актуализираните указания за ценни книжа също включват PSB като средство за действие в рамките на ICO пространството.
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.