Макар и не много ясно изразена, между двете големи блокчейн мрежи Tron и Етериум протича тиха война. Тази война е генерирана в резултат на агресивния напредък, направен от Tron в крипто пространството, като се издигна от работа на платформата Етериум до неговата собствена платформа.
Основната цел на Tron е да се превърне в най-голямата крипто мрежа в света, но има и други мрежи, които трябва да бъдат изпреварени, като сред тях е и Етериум. Екипът агресивно преследва тази цел, използвайки различни техники, като подобряването на функциите в своята мрежа и много публичност. В същото време Етериум действат толкова тихо, без много усилия да уведомят обществеността за своите дейности.
Тъй като Tron купи гиганта за споделяне на файлове BitTorrent през 2018 г., те правят голямо въздействие и генерират толкова много приемане и покритие. Гигантската крачка за Tron в привличането на мейнстрийм-а е и източник на загриженост за основателя на Етериум, Виталик Бутерин. Това може и да не е било публично изразено, но близък източник разкри, че Етериум полага сериозни усилия да покрие всички основания срещу това да загубят от Tron.
Тъй като Етериум по никакъв начин не е готов да изгуби предимството си пред Tron, компанията събира сила да изригне. И 2019 е вероятно годината, в която трябва да се движат нещата по-мощно, както никога досега, но има две основни области, върху които трябва да работят усилено.
Основната сила на Tron беше в областта на публичността и развитието. Джъстин Сън публикува всичко което ги обхваща, за всеки проект, който работи и това привлича вниманието и увеличава популярността. В същото време Етериум е по-дълго време в индустрията, това прави шансовете им да генерират по-голям ефект от Tron по-големи.
Друга област, в която Tron има много сила е в развитието. Екипът непрекъснато работи енергично за подобряване на мрежата, работеща в dApp пространството, за да стимулира мрежата.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.