Според CoinWarz трудността на добива на Биткойн е достигнала безпрецедентно ниво от 109.78 трилиона.
Този етап бе постигнат след увеличение с 1.16% при последната корекция в неделя. През последните 90 дни трудността на добива се е повишила с 24%, отбелязвайки 52% ръст от началото на годината.
Следващата корекция, насрочена за 14 януари, се очаква да донесе спад от над 8%, като потенциално ще понижи трудността до приблизително 100.7 трилиона.
Тези корекции се извършват два пъти седмично – механизъм, създаден от създателя на Биткойн, за да се поддържа стабилен темп на производство на нови монети.
Скоростта на движение (hashrate), отразяваща изчислителната мощ на мрежата, също достигна нови рекорди, като на 15 декември надхвърли 800 EH/s, според Blockchain.com. Анализаторите често свързват ценовите тенденции на Биткойн с неговия хашрейт, посочвайки силните му основи.
Въпреки че по-рано този месец BTC достигна рекордно висока стойност от $108,135, оттогава цената му е спаднала до $93,638, което представлява понижение от над 13%.
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Според данните, споделени от Wu Blockchain, днес са изтекли над $5.8 милиарда в крипто опции, като водеща роля има Етериум.
В нов доклад на Международния валутен фонд (МВФ) се посочва, че неотдавнашното акумулиране на Биткойн в Ел Салвадор може да не е резултат от текущи покупки, а по-скоро от пренареждане на активите в контролираните от правителството портфейли.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.