През годините, цените на крипто активите са достигали значителни нива и върхове. Поради тази причина, броят на работните места, свързани с криптовалути, непрекъснато нараства.
На 7 ноември популярната платформа за обяви за работа и „networking“ – Indeed – публикува анализа си на текущия пазар за работа в Биткойн сферата. Според данните, през последните четири години има увеличение от 1,457% в дяла на работните места свързани с криптовалути, изследвайки 1 милион позиции.
Това се очаква, тъй като пазарът е узрял през годините с нарастването на броя институционални инвеститори и големите технологични компании, навлезли в блокчейн индустрията.
Както може да се очаква, увеличението се дължи главно на факта, че все повече хора проявяват интерес към криптовалутите. Индивиди, институционални инвеститори и някои от най-големите компании в света проявяват интерес към криптовалути под някаква форма, като най-популярното приемане на тези активи е като методи за разплащане.
Facebook наскоро обяви плановете си да лансира своята стабилна монета Libra през юни 2020 г. Но преди това да стане публично достояние, компанията бе допълнила екипа си с опитни блокчейн специалисти от всички области.
Square, платежният процесор, основан от изпълнителния директор на Twitter, Джак Дорси, също започна да наема кадри за крипто позиции, след като Cash App добави опции за криптовалута, за да могат потребителите лесно да купуват и продават Биткойн.
До юли 2019 г., компании като IBM, Oracle, Amazon, KPMG, Ernst & Young заявиха намерението си да използват таланти с опит в областта на криптовалутите и блокчейн технологията.
Докато частният сектор доминира дяла на интерес към ‘крипто таланти’, правителството на САЩ не остава без нужното внимание. По-рано тази седмица, Федералният резерв публикува обява за работа, търсеща мениджър на плащания на дребно. Позицията изисква да се ръководят проучвания на дигиталните активи, стабилните монети и DLT.
Други агенции направиха подобни ходове. През април Комисията за ценни книжа и борси публикува обява за работа за специалист по криптовалутите с надеждата да намери някой, който да действа в качеството на щатен адвокатски съветник в техния „Отдел за търговия и пазари“.
Обосновката за всичко това е съвсем ясна. Частните компании, които искат да влязат в пространството на цифровите активи, ще се нуждаят от най-големите таланти, за да се справят с подобен ход, докато правителството ще трябва също така да гарантира, че правилните хора ръководят усилията им за осигуряване на регулации и надзор.
Разбира се, предвид обхвата на тяхната работа, до голяма степен се очаква частният сектор да наеме повече крипто експерти, отколкото правителствата.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.