Трима души, свързани с вече затворена компания, наречена The Geek Group, бяха осъдени на затвор.
Това стана, тъй като властите откриха, че търгуват с Биткойн и перат пари чрез нелицензиран бизнес за прехвърляне на пари. Заедно те продадоха над $740,000 в BTC, според изявление на прокуратурата на САЩ от 28-ми февруари.
Предполагаемата им схема включваше закупуване на биткойни от регистрирани борси, изпиране и след това продажба на клиенти, включително дилъри на наркотици.
Президентът на компанията Кристофър Алън Боден, 46-годишен от Мичиган, каза на бъдещите клиенти, че хората купуват от него, защото продава “чист”, а не “мръсен” Биткойн, който може да бъде проследен, според прокурорите.
Твърди се също, че е поискал агент под прикритие да събере Биткойн дълг на обща стойност $500,000, като използва насилие, ако е необходимо.
Прочети Още: Предстои ли още възход на крипто пазара?
Боден призна в съда, че са “миксирали” Биткойн, за да избегнат контрола срещу прането на пари, въведен от лицензирани борси за криптовалути. Той се призна за виновен за управление на нелицензиран бизнес за прехвърляне на пари, пране на пари и структуриране на депозити, за да избегне изискванията за отчитане на финансовите институции. Той беше осъден на 30 месеца затвор и осъден да плати $75,000 и да предаде BTC токените, наред с други наказания.
Другите двама души, свързани с бизнеса, Даниел Рейнолд Деджагер от Вашингтон и Лиза Бет Фогт от Мичиган, се признаха за виновни по различни обвинения и бяха осъдени съответно на 10 месеца затвор и четири години пробация.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.