Трудно е да се определи какво точно движи пазарите на криптовалути.
Един инвеститор смята, че бичите движения на Биткойн занапред могат да бъдат приписани на количественото облекчение, или по-общо казано, принтирането на пари от страна на правителствата и централните банки.
В последните няколко седмици, правителствата и централните банки по цял свят полагат сериозни усилия да адресират икономическите щети, причинени от коронавируса. Някои от тях предприемат умерен подход, докато други предприемат крайни мерки, за да спрат рецесията.
Чанпен Джао каза по време на конференцията ‘Blockdown’, че според него, този тренд може да е голям фактор в осиновяването на Биткойн.
“В момента, в който ФЕД започне да принтира пари, цената на Биткойн би трябвало да се увеличи, защото хората би трябвало да използват тези пари, за да купуват Биткойн. Но никой не е получил тези пари засега и те все още се опитват да разберат как да ги разпределят.”
Не само Джао смята, че тези мерки ще помогнат на флагманската криптовалута.
Марк Кюбан – милиардерът инвеститор – заяви на Антъни Помплиано, че Биткойн неизбежно ще има облага от принтирането на пари.
“Биткойн потенциално може да има облага, ако всичко се [срине], защото принтираме толкова много пари и това има глобални импликации, така Биткойн има проблем, който да реши […]”
Биткойн официално достигна границата от $116,000 – ниво, прогнозирано по-рано от компанията за крипто услуги Matrixport с помощта на собственото ѝ сезонно моделиране.
Финансовият автор Робърт Кийосаки отново алармира за икономическото състояние на Америка.
Според нова графика, споделена от Bitcoin Vector в сътрудничество с Glassnode и Swissblock, пазарният сигнал на Биткойн официално се е върнал към нискорискова фаза.
Metaplanet Inc., компания, регистрирана в Токио, току-що добави още 780 ВТС към резерва си. Покупката, обявена на 28 юли, струва около 13.666 милиарда йени или $92.5 милиона, при средна цена от $118,622 за токен.