Известен крипто анализатор прогнозира огромен растеж за сравнително нов сектор в областта на криптовалутите.
Pentoshi смята, че т.нар. сектор на активи от реалния свят (RWA) може да достигне пазарна капитализация от $1 трилион до 2030 г., ако не и по-рано.
Секторът на RWA включва токенизация на физически активи като недвижими имоти и облигации, като ги пренася на блокчейн платформи. Това развитие отваря вратата за частична собственост, позволявайки на по-малките инвеститори да притежават части от активи с висока стойност.
Pentoshi, споделяйки своите прозрения с последователите си, подчерта огромния потенциал на този нововъзникващ пазар: „Токенизацията в крайна сметка ще обхване всичко, а инфраструктурата вече се изгражда.“
Понастоящем пазарът на RWA се оценява на под $40 милиарда, но анализаторите виждат значителни възможности за разширяване.
Обръщайки се към алткойните, той отбеляза трудностите, с които много от тези активи се сблъскват през настоящия пазарен цикъл, като отдаде борбата им на повишената конкуренция и сложност в пространството. Той изтъкна, че когато за първи път е навлязъл на пазара, DeFi все още не е била концепция, а броят на криптовалутите е бил много по-малък.„Пазарът се разрасна драстично – от обща пазарна капитализация на алткойните от $13 милиарда до индустрия с многотрилионна стойност“, каза той.
Pentoshi насърчи дългосрочните инвеститори да останат търпеливи, като им напомни, че влиянието на криптовалутите нараства бързо и че ранните инвеститори вече започват да формират глобалната политика. Той също така наблегна на прехода към широко разпространена токенизация и прогнозира, че през следващите години почти всичко ще бъде ончейн. „Криптовалутите се развиват бързо и въпреки че може да отнеме повече време от очакваното, ние се движим напред с невероятни темпове“, заключи той.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.