Тази година, както и предишни, наблюдаваме не малко проекти, които правят лоши решения или са, по начало, абсурдни.
Ето 5 наистина забележителни гафа, без да са подредени по някакъв критерии.
Голямата стъпка за Verge , техния Wraith протокол, трябваше да бъде пуснат в края на 2017 г. В крайна сметка, получихме Wraith чак началото на януари тази година. Привържениците и спекулантите искаха да видят Wraith в действие. Повечето от тях, ако не всички, останаха разочаровани от това, което разработчиците показаха.
Опитът на протокола да осигури анонимност е, в най-добрия случай, съмнителен в рамките на ефикасността си.
Не твърде отдавна, /r/Cryptocurrency постави политика за спиране и забрана на монети, участващи в злонамерени практики в рамките на този subreddit.
Бяха предоставени доказателства, че членовете на екипа, зад VeChain (VEN), са насочвали членовете на общността да дават upvote на определени публикации. В резултат на това, Reddit забраниха VeChain.
По време на забраната, споменавания на VeChain и публикациите относно крипто валутата бяха премахнати или изтрити.
Странното е, че монетата не загуби много от стойността си в резултат на това.
Най-спорният проект за крипто валути прекрати програмата си за „заемане“, която обещава ежедневни дивиденти от Bitconnect Coin. Бихме могли, за пореден път, да влезнем в детайли за схемата. Вместо това, обаче, ще ви оставим с този клип, който има мног повече за казване.
Каква чудесна презентация само!
Компанията беше организирала раздаване на около $50 в WTC. Проблема е, че някой е забравил да смени профила, когато отговаряше от името на предполагаем победител.
Въпреки, че обещаната сума не беше астрономическа, хората се вбесиха. Много от спечелилите, действително бяха случайно избрани, но тази една грешка им коства рекламната кампания.
И това не е единствения гаф на Waltonchain. На 6ти март, цената на WTC се повичи значително в резултат на изявление, което говори за партньорство с Alibaba. По-късно това се оказа измишльотина.
Всички tweet-ове, касаещи партнзорството бяха заменени със следното.
Due to the current uncertainty of blockchain policies, our team has decided that in the future we will announce major partnerships depending on the situation so as not to affect the real implementation of blockchain technology. #Waltonchain $wtc
— Waltonchain (@Waltonchain) status/971357075656683521?ref_src=twsrc%5Etfw“>March 7, 2018
През октомври 2017 г. BitGrail беше хакнат. 17 милиона NANO изчезнаха, но вместо да поемат отговорност, те игнорираха проблема… до към края на януари.
BitGrail спря изтеглянията и призова екипа на Nano да задейства своя форк, за да смекчи проблема. Изпълнителният директор на BitGrail отказа да работи с екипа за разработка на Nano в продължение на месеци след хака.
Когато се появиха новини за хака, цената на NANO спадна с повече от 50%. За много от ранните осиновители на валутата, това беше абсолютно съсипващо.
Собственика на BitGrail не прояви емпатия, напротив, държа се отвратително.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.