Корпорациите изследват технологията на блокчейн с невероятно бързо темпо, с постоянен поток от съобщения, свързани с блокчейн, идващи от LG, Walmart, Apple и много други технологични титани.
Тъй като повече компании правят оповестявания, конкурентите стават по-наясно с променливите блокчейн протоколи за намаляване на разходите, които могат да рационализират излишните системи и често отстраняват работни места или цели отделения. Това, което ще стимулира възприемането на многобройните криптовалути, които вече се разработват за решаване на реални проблеми, остава тепърва да се види. Корпорациите могат да изберат да асимилират съществуващи блокчейн платформи и криптовалути, или да издават свои собствени разрешени блокчейни, като се отдръпват от децентрализирания модел на Биткойн , неговите наследници и различните форкове.
Независимо от начина, по който всяка компания ще се позиционира и прилага технологията към своите операции, едно нещо е ясно. Списъкът на Global 2000 от Forbes, който подрежда в класация най-големите публично търгувани компании от 60 страни по света, показва една интересна статистика: всичките 10 от най-големите компании в света залагат на блокчейн.
ICBC подадоха патент, описващ как блокчейн може да се използва, за да се организират фирмените данни и да се попречи на клиентите да трябва да подават един и същи документ два пъти.
CBC работят съвместно с IBM за рационализиране на преговорите между банките и застрахователните компании.
Въпреки негативността на главния изпълнителен директор Джейми Димон срещу криптовалутите, JPMorgan създаде своя собствена платформа с отворен код, наречена Quorum, и наскоро подаде заявка за патент, съсредоточен върху използването на блокчейн за трансгранични плащания
.
Въпреки, че е водена от друг противник на криптото, Уорън Бъфет, BNSF Railway, собственост на компанията, се присъедини към блокчейн в транспортния алианс, който разглежда начина, по който блокчейн може да бъде използван за подобряване на логистиката на веригата за доставки, ремонта на товари и предотвратяването на измами.
Държавната земеделска банка в Китай „разработи децентрализирана мрежа, за да предложи необезпечени кредити за търговци на електронна търговия в селското стопанство, които според нея предлагат автоматичен процес на издаване на заем“.
Банката на Америка подаде заявление за патент за система за съхранение, която ще използва блокчейн за автоматизиране на проверката на данните.
Wells Fargo работи съвместно с ANZ и Swift, за да проучи как блокчейн може да увеличи „скоростта на окончателността на трансграничните плащания, като същевременно осигури одит и запази поверителността на транзакционните потоци“.
Патентното заявление на Apple за блокчейн система разяснява как могат да се използват проверени времеви маркери за борба с хакери и за удостоверяване на цифрови подписи.
Банката на Китай подаде заявление за патент, в което се обръща внимание на това, как да се мащабира блокчейн технологията, за да се компресират транзакциите.
Както съобщава Ройтерс, Ping An Insurance е първият китайски член на R3, финтех фирма, която изследва как блокчейн може да се използва на финансовите пазари.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.