Начало » Регулации » Токените на Telegram струват по-малко от понички твърди SEC

Токените на Telegram струват по-малко от понички твърди SEC

30.01.2020 12:00 1 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Токените на Telegram струват по-малко от понички твърди SEC

На 27-ми януари Комисията за ценни книжа и борси (SEC) затвърди делото си срещу Telegram, заявявайки, че Gram токенът струва по-малко от понички.

В последната си битка с Telegram и Telegram Open Network (TON), SEC написа следното в доклад до Южния окръжен съд на Ню Йорк:

Telegram предлагаше и продаваше Grams като ценни книжа, когато обеща да ги достави в замяна на средства съгласно споразуменията за покупка. Тази реалност няма да се промени, ако Съдът разреши на Telegram да достави Grams на първоначалните купувачи като част от широко обществено разпространение, което е в нарушение на раздел 5 и от което Съдът трябва да се възползва.

В бележката, SEC включи няколко коментара срещу услугата за незабавни съобщения. Агенцията упрекна Telegram, че компанията прави “танци около разпоредбите за регистрация”, като се опитва да очертае разликата между инвестицията на купувача в Grams и доставката на Grams, което би им позволило да задържат информация, която принципно трябва да фигурира в регулаторните изявления. 

Творението на Павел Дуров, твърди документът, даде аргумент тип “сламен човек“ за “съществуването”, тъй като “Grams никога няма да бъдат материални“. SEC завърши, казвайки:

Опитът на Telegram да избегне тази икономическа истина като нарича “Grams“ стоки, е провал. Grams не са стока. За разлика от златото, комиксите и поничките от Krispy Kreme – стоките, които Telegram сравнява с Grams – Grams нямат присъща стойност.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Републиканците в Сената представят нов законопроект за крипто пазара

Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.

22.07.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Банковите търговски групи настояват OCC да спре одобренията на Digital Trust Bank

Пет големи банкови асоциации настояват Службата на валутния контрольор (OCC) да забави одобрението на нови национални тръстови банкови лицензи за компании за дигитални активи, включително Ripple, Fidelity Digital Assets, National Digital TR CO и First National Digital Currency Bank.

21.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови събития в областта на криптовалутите, които да наблюдаваме през следващите месеци

Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.

21.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Какво означава законът GENIUS за стабилните монети според комисаря на SEC Хестър Пиърс

Според комисаря по ценните книжа и фондовите борси на САЩ Хестър М.Пиърс подписването на закона GENIUS представлява знакова стъпка в крипто регулирането в САЩ.

19.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.