Начало » Tether емитира 19 милиарда USDT в рамките на месец – ще повлияе ли това на пазара?

Tether емитира 19 милиарда USDT в рамките на месец – ще повлияе ли това на пазара?

08.12.2024 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Tether емитира 19 милиарда USDT в рамките на месец – ще повлияе ли това на пазара?

На 6 декември Tether емитира още 2 милиарда USDT, с което сложи край на едномесечната си серия от 19 милиарда токена, емитирани в мрежите на Етериум и Tron от 6 ноември насам.

Макар че това подчерта решаващата роля на Tether в осигуряването на пазарна ликвидност, то също така разпали отново дебати за прозрачността и системните рискове.

Последната емисия на 2 милиарда USDT следва създаването на по 1 милиард USDT токена на 3 и 5 декември. Тези действия имат за цел да инжектират ликвидност на крипто пазара, което може да спомогне за улесняване на по-плавната търговия и потенциално стабилизиране на волатилните условия, особено в момент, когато Биткойн се търгува над $99,000.

Мащабът на тези емисии обаче породи спекулации за рискове от свръхпредлагане. Макар че ликвидността, осигурена от USDT, е от съществено значение, критиците предупреждават, че неконтролираното разрастване може да дестабилизира пазара, ако не е подкрепено с адекватни резерви.

Критиките относно прозрачността на Tether продължават. Обществото се пита дали резервите ѝ адекватно подкрепят бързо нарастващото предлагане на USDT. Въпреки многократните уверения от страна на ръководството на компанията, включително акцента на главния изпълнителен директор Паоло Ардоино върху поддържането на резерви в сигурни активи като съкровищни облигации на САЩ, скептиците продължават да са обезпокоени от недостатъчната яснота във финансовите практики на компанията.

Ардоино също така призова за регулаторни рамки, които да гарантират, че резервите в стабилни монети се съхраняват в нискорискови активи, като се намалява експозицията към потенциални банкови фалити. Тези мерки имат за цел да укрепят доверието в стабилните монети на фона на нарастващата им роля в световната търговия.

Неотдавнашните емисии също така индикират стратегията на Tether за преразпределяне на ликвидност от по-малко активни блокчейни към Етериум, отразявайки промените в търсенето. Макар че това гарантира наличността на USDT там, където е най-необходима, то може да натовари по-малките блокчейни, намаляйки тяхната активност. При ЕТН по-високата ликвидност може да влоши претоварването на мрежата и да повиши таксите за транзакции, особено в пиковите пазарни периоди.

Въпреки тези предизвикателства Tether остава ключов фактор за ликвидността както за централизираните, така и за децентрализираните пазари, като стабилните монети представляват 85% от дневната активност на крипто търговията. Въпреки това агресивното му разрастване продължава да подклажда дебати относно дългосрочното въздействие върху пазарната стабилност.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Статутът на американския долар е застрашен – ще успее ли юана да го измести?

Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.

22.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Емитентите на стабилни монети в САЩ ще бъдат основни купувачи на американски облигации, твърди сенатор

Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.

22.05.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ОАЕ одобри Bitcoin Suisse за крипто операции в страната

Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.

22.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Crypto.com получи одобрение от ЕС за предлагане на регулирани крипто деривати

Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.

22.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.