Terraform Labs, създателят на екосистемата Terra (LUNA), получи съдебно одобрение за прекратяване на дейността си, след като се споразумя с Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ по обвиненията в измама, свързани със срива на стабилната монета TerraUSD и токена LUNA, които причиниха загуби за $40 милиарда през 2022 г.
Одобрението на съдията по несъстоятелността Брендън Шанън осигурява алтернатива на продължителните съдебни спорове. Първоначално SEC поиска $4.47 милиарда от Terraform, но може да възстанови малко, тъй като фокусът е върху компенсирането на засегнатите инвеститори.
Планът за несъстоятелност има за цел да възстанови на инвеститорите между $184.5 милиона и $442.2 милиона, цифра, която е далеч по-ниска от общите загуби, оставяйки много заинтересовани страни недоволни.
Обвиненията на Комисията включваха подвеждащи твърдения за стабилността на TerraUSD. Terraform и нейният основател До Куон бяха признати за отговорни за гражданска измама.
Освен това ликвидаторите на Three Arrows Capital подадоха иск за $1.3 милиарда срещу Terraform, в който се твърди, че има пазарна манипулация.
Докато Terraform се движи по пътя на фалита, Куон е изправен пред процедура по екстрадиция в Черна гора след ареста му през 2022 г. САЩ и Южна Корея искат екстрадирането му поради участието му в измамата и срива на екосистемата на Terra.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.