Компания създаде терминал за обмен на криптовалути. Тя започна да раздава ранните версии на своя хардуер на световните лидери в индустрията.
Blockchain Terminal казва, че няколко алфа терминала вече се използват – а в момента в Ню Йорк се строят 200 бета машини.
Неговият хардуер обединява данни за пазара от повече от 60 борси, както и подробности за предстоящите ICO-та. По този начин, дават на инвеститорите достъп до стотици криптовалути в „сигурна и наблюдавана среда“.
Председателят на компанията Боб Бономо каза на cointelegraph:
„Опитваме се да донесем стабилност, отчетност и прозрачност на тази нова и вълнуваща екосистема и дигитална валутна общност“.
Много институции не могат да купуват, търгуват и инвестират, защото са оборудвани с инструменти, които не са подходящи за анализ на тези активи и за извършване на сделки.
Компанията твърди, че мост между крипто пазарите и институционалните инвеститори ще бъде построен чрез ComplianceGuard. Тази технология осигурява необходимите за да могат инвеститорите да „участват уверено в покупките на криптовалута“.
Екосистемата на Blockchain Terminal е оборудвана с магазин за приложения с отворен код. Така ще може да се изгради софтуер, който да отговаря на индивидъалните нуждите на инвеститорите.
Blockchain Terminal каза, че се стартира в момент, когато хедж фондовете изпитват криза на доверие. С високи такси и слаби нива на производителност, приблизително 112 млрд. долара излезнаха от индустрията.
Още с първите тестове на хардуера им, компанията вече мисли напред.
Първоначално, машините ще бъдат оборудвани с USB портове, за да се гарантира съвместимост. С течение на времето интерфейсът ще бъде достъпен на мобилни и таблетни устройства.
Първоначалното предлагане на монети на Blockchain Terminal приключва на 30-ти април. Според компанията, публичното и частното предлагане са били изключително успешни.
С поглед към бъдещето, компанията се надява да стартира версия, подходяща за търговия на дребно.
През последните седмици екипът на Blockchain Terminal посетиха крипто конференции в Северна Америка, Европа, Азия и Близкия изток.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.