След като цената на Биткойн се изстреля до почти $90,000, ранните потребители на криптовалутата виждат голяма възвръщаемост на инвестициите си.
Сред тях правителството на Бутан заема челна позиция, като засилва стратегията си за Биткойн (BTC), за да си осигури значителни печалби.
Използвайки икономическия потенциал на BTC, Бутан тихомълком е натрупал резерв, който сега се оценява на над $1 милиард, според Arkham Intelligence.
Първоначално мотивиран от икономическите предизвикателства след ковид пандемията, Бутан прехвърли излишната енергия в добива на Биткойн, като на практика превърна кризата във възможност.
Druk Holdings, държавната структура, отговорна за управлението на тези активи, притежава приблизително 12,568 BTC, което утвърждава Бутан като един от водещите национални притежатели на Биткойн.
Диверсифицираните авоари на Бутан включват също 656 Етериум (ETH), оценени на над $2 милиона, и по-малки количества други токени.
Въпреки че е бичи настроена към Биткойн, страната не държи дългосрочно всичките си активи – данните разкриват периодични продажби от Биткойн резервите на Бутан, което показва активна стратегия за балансиране на растежа с ликвидността.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.