DigiByte (DGB) влезна в топ 30 криптовалути по пазарна капитализация на 5-ти май, след като отбеляза 930% ръст спрямо долара за по-малко от два месеца.
Този внезапен прираст на DigiByte е още по-изненадващ, като се има предвид, че монетата не е и никога не е била включена в най-голямата борса за криптовалути в света: Binance.
Заместник-председателят на Фондация DigiByte, Руди Боуман, хвърли малко светлина върху силното представяне на монетата в последно време и обясни защо не всички пътища непременно водят до Binance.
„DigiByte е истински. Без ICO, компания, никакви манипулации, няма лоши намерения, няма кражби на пари. Всички са доброволци. DigiByte е за общността и e от общността.“
DigiByte стартира през 2014 г. без ICO (като Биткойн). И по подобен начин актива беше бавно подбран от общност от крипто ентусиасти, които продължават да я развиват на доброволна основа.
Може би затова DigiByte отне повече време, за да стане известен, казва Боуман, който не беше изненадан от внезапното изкачване на монетата. Той каза: „Следователно този растеж не трябва да бъде истинска изненада. Очакваше се DigiByte да превъзхожда пазара. Отдавна се очакваше.“
През последните седем дни обемът на търговията на DigiByte се удвои на борсите, според доставчика на данни CoinMarketCap. И въпреки всичко, без помощта на най-големата борса за криптовалути.
DigiByte някога имаше възможност да се изброи на Binance – но на определена цена. Основателят на DigiByte, Джаред Тейт, заяви, че борсата е искала $300,000 за добавянето на монетата към списъка, плюс три процента от всички DigiByte токени. Без предварително изкопани монети, екипът нямаше много да предложи на платформата и отказа, в публичен скандал с главният изпълнителен директор на Binance.
„Всяка борса е свободна да изброи DigiByte. Не е необходимо разрешение, но DigiByte никога няма да плати такса за регистрация или да плаща за ‘маркет-мейкинг’. “ сподели Боуман, добавяйки:
„Ние също нямаме предварително изкопани монети, които да предоставим на борсите. Някои борси имат изисквания, които просто не можем да изпълним и никога няма да изпълним.“
Боуман призова по-големите борси за криптовалута да смятат, че „децентрализацията“ не е просто моментна мода.
„Големи борси като Gemini, Binance, Coinbase и т.н. трябва да разберат, че ние сме наистина децентрализирани. Няма нито едно образувание, отговорно за проекта DigiByte, нито дори основателят Джаред Тейт.“
Според Боуман, експозицията не е проблем за DigiByte в момента. Той заяви: „Сега сме регистрирани в над 120 борси по целия свят“.
Боуман все още изразява надежда, че DGB може да пристигне скоро на някои от по-големите борси – но признава, че може да отнеме известно време. „Уверен съм във времето, дори по-големите борси ще приемат DigiByte. Със сигурност продължават разговорите, а някои изглеждат обещаващи“, каза той и добави:
„Мисля, че просто се нуждаем от малко повече търпение.“
XRP преживява нова вълна на спекулативен импулс, като откритият интерес на пазарите на деривати се доближава до нива, невиждани през последния месец.
Етериум преживя драстично ценово рали, като скочи с 25% в рамките седмица – най-рязкото повишение от 2021 г. насам.
Solana отбеляза впечатляващо възстановяване, преминавайки границата от $170 след силен дневен ръст от 11%.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.