От Binance казват, че техните платформи за криптовалутно финансиране са спечелили на притежателите на крипто значителни печалби от самото им създаване.
Според борсата Binance Launchpad и Binance Launchpool първоначално са разпределили общо $143 милиона в токени.
Като цяло, тези крипто активи вече са на обща стойност $934 милиона, което представлява печалба от 553%.
От 2019 г. Binance Launchpad, платформата за стартиране на токени, разпредели крипто активи на стойност $57,80 милиона от 23 проекта, които сега са на стойност $725,20 милиона, което представлява 1,154% възвръщаемост.
Разглеждайки Binance Launchpool, протокола за стейкинг на крипто борсата, който беше въведен през септември 2020 г., платформата разпредели крипто активи на стойност $85,30 милиона в 17 проекта.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ‘Китовете и силните ръце изкупуват Биткойн’ твърди анализатор
Според Binance тези токени вече имат колективна оценка от $209,80 милиона, отбелязвайки увеличение от 145% за по-малко от година.
Binance също съобщава, че към 25-ти юни най-добре представящите се токени на Launchpad са решението за мащабиране от втори слой Polygon (MATIC), мащабируемия блокчейн Elrond (EGLD), крипто борсата WazirX (WRX), гейминг токена на Axie Infinity (AXS) и децентрализирания протокол за деривати Injective ( INJ).
Що се отнася до токените на Launchpool, най-ефективните монети към 25-ти юни са виртуалната риалити игра My Neighbor Alice (ALICE), платформата за децентрализирано финансиране (DeFi) Alpha Finance (ALPHA), протоколът за ликвидност на различни вериги Reef Finance (REEF), децентрализирания протокол за верификация Litentry (LIT) и набора от DeFi инструменти Unifi Protocol DAO (UNFI).
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.