В САЩ уеб сайтът за търсене на работа на Glassdoor съобщи, че има четири пъти повече оферти за позиции свързани с блокчейн и криптовалути от предходната година.
Значителното увеличение на свободните работни места в САЩ за блокчейн и крипто секторите се дължи на изискванията на позициите, като разработване на софтуер, които сега представляват изисквания за всяко пето свободно място. През август 2017 г. има 446 обяви за работа свързани с ключови думи като „blockchain“ и „Bitcoin„.
Най-голямо е търсенето в Ню Йорк и Сан Франциско, което представлява 24% и 21% от всички позиции. Повечето от позициите, почти 80%, са разделени между 15-те най-големи града в Америка.
Освен разработчиците на софтуер и технологии, анализатори и маркетингови изследователи, риск мениджърите и маркетинг мениджърите представляват повечето рекламирани позиции. Компаниите Consensys и IBM, са показали, че са най-активните работодатели, според проучването сред 200-те крипто индустриални позиции.
За да се стимулира образованието във финтех и да се отговори на изискванията на работодателите, университетите все повече се присъединяват към блокчейн революцията, предлагайки курсове за криптовалути и блокчейн.
Извън САЩ, Националният университет в Сингапур и швейцарският федерален технологичен институт в Цюрих имат два или повече курса, а университетите във Великобритания, Дания, Швейцария, Австралия и Сингапур имат свои собствени крипто програми.
Камбъл Харви, професор по международен бизнес в университета „Дюк“, заяви, че е виждал студенти по право да се възползват особено от това да вземат блокчейн класове. „Студенти по право, които са обучени в блокчейн, не е необходимо да кандидстват някъде. Хората просто ги молят да се присъединят към фирмите им.“
Повечето изследвани студенти, занимаващи се с хуманитарни науки, заявяват, че предпочитат блокчейн пред информатика. Остава да се види дали търсенето от страна на блокчейн и крипто сферите ще бъде посрещнато с достатъчно специалисти, излизащи от университетите.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.