Тайландският регулатор на ценни книжа одобри първия портал за ICO в страната, съобщиха от местния ежедневник Bangkok Post на 12-ти март.
Съветът на директорите на Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) упълномощиха първия ICO портал, който позволява да се преглеждат ICO, извършват надлежни проверки, потвърждават оригиналните кодове на интелигентните договори и провеждат процедурите на Know Your Customer (KYC). Според съобщенията, операторът на ICO портала е чуждестранен човек или компания.
Аршари Супирож, директор на финтех отдела в SEC, сподели пред Bangkok Post: „Първият одобрен тайландски ICO портал е завършен за официално одобрение от съответните правителствени агенции като Министерството на търговията. Първата ICO сделка ще бъде достъпна за публично предлагане в близко бъдеще по кралския указ за дигиталните активи.“
Според Аршари, ICO пазарът започна да узрява от нематериални и базирани на проекти идеи към ICO, подкрепени от физически активи. Aршари също така разкри, че „в бъдеще“ SEC ще издаде критерии, които позволяват на компаниите да обозначат ценни книжа и други активи.
Първоначално, тайландският SEC иска да даде зелена светлина на първия ICO портал, който да функционира законно като планират „да одобрят всяко ICO предложение, което може да започне през декември.“
Миналия декември, също така, обявиха плановете си да разгледат правилата за „разхлабване на правилата“, които представляват „бариера“ за ICO, въпреки че ще има ограничения за участие. След това г-н Типсуда Таварамара, генерален секретар на тайландската SEC, каза:
Предложената насока е опит да се намери по-голямо равновесие в регулаторния процес и да се намалят регулаторните пречки, като се вземе предвид управлението на риска и защитата на инвеститорите.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.