Mojang Studios, компанията, която стои зад една от най-успешните игри някога, обяви, че ще забрани използването на NFT и други свързани с блокчейн елементи в своята изключително популярна игра "Minecraft".
За студиото, идеята за NFT сее разделение в общността и прави части от играта по-недостъпна за всички, което противоречи на критериите, които са установили за своята общност, отбеляза фирмата в изявление, публикувано на 20 юли. Принципът на достъпност е фундаментален за успеха на Minecraft, която може да се играе на всякакви платформи и на компютри със слаби параметри. Според компанията, NFT е в директно противоречие със самия етос на играта.
За да осигурим, че играчите на Minecraft имат безопасно и приобщаващо преживяване, не се допуска блокчейн интеграция в нашия Minecraft клиент и сървърните апликации, нито пък може да бъде използвана, за да създаде NFT, свързани със съдържание в играта…
Този февруари се дискутираше NFT интеграция за играта под формата на актуализацията ‘NFT Worlds’. Изглежда инициативата е била преустановена, като Mojang са си взели поука от неупсеха на Ubisoft. Студиото въведе нова NFT платформа, наречена Ubisoft Quartz, като първата игра, в която въведе токените, беше Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint. Тази инициатива не се прие добре сред гейминг общността, като се счита за провал.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Най-големият крипто кит продаде Биткойн за над $1 милиард
От Mojang също предупредиха за Minecraft NFT, издадени от трети страни, като подчертаха, че това инвестиция с прекомерен риск.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.