Чарлз Хоскинсън, основателят на Cardano, разкри намерението си да работи с администрацията на Тръмп за оформяне на крипто регулациите.
Хоскинсън подчерта значението на двупартийната подкрепа за създаването на ясни регулаторни рамки за криптовалути като Cardano и Биткойн, които са изправени пред постоянен регулаторен контрол.
Хоскинсън обяви, че неговата организация Input Output Global (IOG) ще създаде офис за политики, фокусиран върху регулациите на криптовалутите, като се занимава с ключови закони като този за отговорните финансови иновации (RFIA) и Закона за финансовите иновации и технологии за 21-ви век (FIT21).
Неговата цел е да работи със законодателите, за да изработи законопроект, който да получи подкрепа и от двете политически партии.
Предложението за FIT21 вече получи подкрепата на над 60 членове на Конгреса от Демократическата партия, което подчертава нарастващата двупартийна подкрепа за крипто законодателството. Хоскинсън вярва, че с контрола на Сената и Камарата на представителите под ръководството на Републиканската партия, заедно с президентството, САЩ имат доста добра възможност да осигурят регулаторна яснота за крипто индустрията.
Усилията на Хоскинсън чрез IOG биха могли да изиграят ключова роля за намаляване на регулаторната несигурност и насърчаване на по-сигурна среда за крипто растеж и иновации в бъдеще.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.