Terra Luna Classic (LUNC) преразглежда системата си за стейкинг, като се обсъжда дали настоящите правила пречат на приема.
Добре познат поддръжник на проекта, Crypto News Portal, обърна внимание на въпроса, като твърди, че съществуващият модел може да не е идеален за привличане на нови участници. Една от основните точки на спора е продължителността, която инвеститорите трябва да изчакат, преди да получат достъп до стейкнатите от тях токени.
Понастоящем потребителите, които поставят LUNC под залог, са изправени пред задължително 21-дневно блокиране, преди да могат да изтеглят средствата си. При положение че вече са стейкнати 1 трилион LUNC от общо 5.44 трилиона в циркулация, някои смятат, че този продължителен период на изчакване обезкуражава участието. Предложение, което се разпространява в общността, предлага намаляване на този срок, за да стане стейкинга по-привлекателен.
Въпреки че тази идея набра популярност, не всички са съгласни, че са необходими промени. Някои инвеститори смятат, че търпението е от съществено значение за дългосрочната стабилност на LUNC. Един от членовете на общността, Вивид БНБ, твърди, че по-дългият период на залагане по-скоро насърчава ангажираността, отколкото да действа като бариера.
Отвъд дебата за стейкинга, усилията за намаляване на общото предлагане на LUNC продължават. От май 2022 г. досега са изгорени над 405 милиарда токена, наред с изваждането от оборот на над 3 милиарда USTC.
Значителна част от това изгаряне е дошла от Binance, което е допринесло за премахването на 400 милиарда LUNC. Мнозина в общността виждат тези мерки като съществена стъпка към стабилизиране на екосистемата и работа за постигане на целта за възстановяване на стойността на USTC.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.