На 29 юли, Върховният съд на Ню Йорк възобнови съдебното заседание по делото срещу борсата за криптовалути Bitfinex и свързания с нея емитент Tether.
Съдия Джоел М. Коен удължи предварителното си разпореждане за 90 дни, което означава, че офиса на главния прокурор в Ню Йорк ще може да продължи разследването си на борсата.
По време на това конкретно изслушване, съдията трябваше да реши дали на NYAG му липсва юрисдикция, за да изисква документи от компаниите. Решение в полза на Bitfinex би сложило край на разследването, но Коен има нужда от повече време, за да премисли случая.
Идеята е да се запазят нещата там, където са, до решението на настоящото предложение.
Адвокатите, които представляват спорната борса, отправиха предложение за прекратяване на делото срещу тях, като се има предвид, че както Bitfinex, така и Tether са базирани в чужбина и не обслужват жителите на Ню Йорк.
Правната битка между NYAG, Летиша Джеймс и Bitfinex започна още през април, когато борсата беше обвинена в покриването на загубата си от $850 милиона с помощта на Tether. Bitfinex бързо отрече тези „неверни твърдения“.
Тогава това събитие вкара напрежение сред Биткойн ентусиастите, като се има предвид, че може да има огромен ефект върху цената на BTC. Има множество твърдения, че Tether може да бъде манипулиран на пазара на криптовалути.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.