Strategy наскоро разкри чрез правни документи, че временно спира покупките си на Биткойн.
Този ход идва, след като компанията напомни на своите обикновени акционери, че притежаването на акции на MSTR не е равносилно на участие в Биткойн резервите на компанията.
Към 30 март авоарите на Strategy остават 528,185 BTC, закупени на средна цена от $67,458. Оттогава не е настъпила промяна в тази сума. Последното регулаторно заявление на компанията свидетелства, че нейната програма At The Market (ATM), която обикновено улеснява продажбите на акции, е била напълно неактивна миналата седмица. През този период не са били продавани никакви акции.
Тази пауза в покупките на Биткойн не е безпрецедентна за Strategy. Преди това компанията също си взе почивка от придобиването на BTC между 20 септември и 11 ноември. Освен това компанията непрестанно твърди, че притежаваните от нея токените не принадлежат законно на акционерите на MSTR. BTC се държат от попечител от името на компанията, като множество кредитори имат претенции към тези активи, което прави пряката собственост на акционерите юридически невъзможна.
Освен това от Strategy уточниха, че акциите не функционират като борсово търгуван фонд (ETF), тъй като не предоставят права за обратно изкупуване на базовите активи. Вместо това собствеността върху акциите на MSTR отразява дял в капитала на компанията, който включва не само Биткойн, но и свързаните с него дългове и различни други бизнес активи.
Въпреки настоящата пауза, през последната година Strategy активно натрупваше ВТС. Последната покупка на компанията, обявена на 31 март, добави 22,048 BTC към хазната..
Федералният резерв на САЩ е готов да се намеси със спешна помощ, ако финансовите пазари са изправени пред сериозен стрес, потвърди в неотдавнашно интервю президентът на Федералния резерв на Бостън Сюзън Колинс, давайки знак, че политиците остават бдителни на фона на неотдавнашната нестабилност на акциите и облигациите.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.
Китай отвърна на удара на САЩ с рязко увеличение на митата, като повиши размера върху вноса от САЩ до 125%, считано от 12 април 2025 г.
Голям пробив в стейкинга на Биткойн набира скорост, след като Binance обяви най-новото си попълнение: Babylon (BABY) – проект, който има за цел да отключи нова полезност за BTC, без да разчита на традиционните мостове.