Според финансовите анализатори опасенията за глобална рецесия са се увеличили след драматичния спад на стойността на фондовите пазари с $2.9 трилиона.
Спадът, отчетен на 2 август 2024 г., е най-големият от 16 март 2020 г. насам, когато Ковид пандемията предизвика подобни опасения.
Джейкъб Кинг, финансов анализатор, подчерта, че основните борсови индекси са претърпели сериозни загуби поради нарастващите опасения от рецесия. Този спад беше предизвикан от разочароващите данни за заетостта в САЩ, които показаха по-бавен растеж на работните места и нарастваща безработица – най-високата от октомври 2021 г. насам. Освен това слабото представяне на американския производствен сектор и слабите приходи на гиганта в областта на полупроводниците Intel влошиха ситуацията.
В този неспокоен ден основните световни индекси се понижиха значително. Индексът S&P 500, проследяващ 500-те най-големи американски компании, се изправи пред най-лошата си сесия от близо две години насам. Nasdaq Composite спадна с 2.6%, а Dow Jones Industrial Average се понижи с 2%, или 820 пункта. Известни технологични акции бяха силно засегнати, като акциите на Amazon се сринаха с 12.5% поради неспазени очаквания за приходите и мрачна прогноза. Акциите на Intel спаднаха с 29%, а Nvidia също отбеляза значителен спад за деня.
Джим Рийд от Deutsche Bank отбеляза, че неотдавнашният спад отразява нарастващите рискови настроения на пазара, изострени от слабите икономически данни в САЩ и разочароващите приходи от технологични дейности. Този спад на световния пазар подчертава широко разпространената тревога от потенциално икономическо забавяне.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.