Фондацията поясни в блог публикация, че механизмът не изпълнява предназначението си.
Предложението за премахване на XLM инфлацията вече ще подлежи на гласуване от валидаторните възли в мрежата на Stellar.
Инфлацията е замислена като средство за стимулиране на растежа на екосистемата на Stellar. Понастоящем първоначалното предлагане от 100 милиарда XLM се увеличава с един процент всяка година, като се разпределят нови токени заедно с таксите за транзакции на участниците в мрежата всяка седмица.
Гласуването определя адресите на получателя, като всеки XLM токен представлява един глас. Адресите трябва да получат 0,05% от общия вот, за да имат право на инфлационна награда, която се изчислява пропорционално на броя на подадените гласове. Така че, ако определен адрес получи 5 процента от гласовете, тоест ще получи 5 процента от общата инфлационна награда за тази седмица.
Първоначалната визия на основателите на Stellar бе, че притежателите на токени ще насочат своите награди към любимите си проекти, помагайки за насърчаването на масовата интеграция на технологията, тъй като повече разработчици ще се присъединят с надеждата да получат своя дял от наградите. Вместо това притежателите на XLM разбраха, че ако се обединят в пулове (басейни), те могат да си помогнат за наградите.
Всеки пул ще трябва да разпредели седмичните награди между всички свои членове, което натоварва възлите на валидатора в мрежата, за да задоволи търсенето на микро плащания. Тъй като наградите ефективно се преразпределят на широка база от потребители, те не носят никакви икономически ползи.
На техническо ниво инфлационната операция ще остане, но ще бъде модифицирана. Промяната се извършва като част от обичайния цикъл за актуализиране на протокола. Тъй като става въпрос за промяна на протокола, Stellar Development Foundation (SDF) не могат да забързат процеса.
Следователно, ако мрежата за валидиране реши да не приеме промяната, като откаже да осъществи актуализацията, SDF ще създаде нов протокол, който поддържа функцията за инфлация и отново ще го предаде на мрежата.
Интересното е, че в блог публикацията открито се признава, че SDF е бил един от най-големите бенефициенти на наградите от XLM инфлацията.
<span > @page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent } </span>
В момента SDF държи над 80 процента от предлагането на XLM токени. Това може да е тревожно за тези, които имат инвестиции в XLM, въпреки че SDF очевидно има голям интерес да действа отговорно докато пуска тези токени.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Крипто стратегът Майкъл ван де Поуп наскоро подчерта една забележителна тенденция в индекса за алткойн сезона, който сигнализира за потенциален ръст на пазарите.