Блокчейн стартъпа за финансови услуги Chain е придобит от фокусираната върху Stellar фирма LightRear, съобщaва Ройтерс нa 10-ти септември.
Главният изпълнителен директор на Chаin Адам Лъдвин заяви пред Ройтерс, че нова компания, наречена Interstellar, ще „мигрира“ клиентската мрежа на Chain и съществуващите продукти върху глобалния публичен блокчейн на Stellar с цел да създаде нова публична платформа за управление на цифрови активи:
Търсихме начин да помогнем на нашите клиенти да преместят проектите, върху които работим, от частна мрежа в публична.
Лудвин обясни, че това решение идва, тъй като фирмата преценява клиентската база на веригата, че е по-възприемчива към безразборни блокове, отколкото преди:
Когато започнахме преди няколко години, нашите клиенти не бяха готови за обществена мрежа. Бързо напред до три години, те са готови да се изправят и зрелостта на обществените мрежи се промени много.
Докато финансовите подробности за придобиването на Lightyear остават неразкрити, сделката е приключила миналата седмица след период на преговори, започнали в края на 2017 г. Според Ройтерс, Chain преди това са събрали над $40 милиона, за да развият своят блокчейн за финансови услуги от инвеститори включително VISA, Citi Ventures и Nasdaq.
Както Chain, така и Lightyear ще предадат своят бранд за този проект на новосъздадения Interstellar, като Лъдвин ще бъде главен изпълнителен директор, а Джед Маккейлъб, съосновател на Stellar Development Foundation и Lightyear, ще бъде CTO на Interstellar.
Фирмата ще използва екип от 60 души в седалището си в Сан Франциско и офиса в Ню Йорк. Продуктите ѝ ще включват наскоро обявения на пазара StellarX, базиран на Stellar, който все още е в своята бета фаза.
Lightyear е компания с идеална цел, създадена, за да „даде възможност на финансовите субекти в бъдеще да се присъединят към екосистемата на Stellar „.
IBM наскоро изкара от бета версия платежната си мрежа „BlockHain World Wire (BWW)“, чиято основна цел е да улесни международните разплащания между банките в „почти в реално време“.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.