Стабилните монети като USDT са се превърнали в основни финансови инструменти в Латинска Америка, подпомагайки гражданите да се справят с продължаващата икономическа нестабилност.
Според доклад на Chainalysis, регионът представлява 9.1% от получената глобална стойност на криптовалутите и през тази година е отбелязал значителен ръст, дължащ се на нарастващия институционален интерес и повишеното приемане на дигиталните активи от потребителите.
От юли 2023 г. до юни 2024 г. Латинска Америка е получила приблизително $415 милиарда в криптовалута, като леко изпреварва Източна Азия по глобална крипто активност, въпреки че има по-ниски нива на приемане. Аржентина оглави региона с $91.1 милиарда, следвана плътно от Бразилия с $90.3 милиарда. В Бразилия се наблюдаваше съживяване на институционалната активност, като между четвъртото тримесечие на 2023 г. и първото тримесечие на 2024 г. големите транзакциите са се увеличили с 48.4%.
Стабилните монети, обвързани с щатски долари, са особено важни за осигуряването на хедж срещу инфлацията в страни като Аржентина и Бразилия, където местните валути рязко са се обезценили.
В Аржентина инфлацията се покачи до 143% през 2023 г., което накара гражданите да търсят алтернативи, за да защитят спестяванията си от обезценяването на аржентинското песо (ARS). След новите икономически мерки на президента Хавиер Милей обемите на търговията със стабилни монети рязко нараснаха, надхвърляйки $10 милиона, когато ARS падна под $0.002 през декември 2023 г.
Освен това Бразилия стана свидетел на 29.2% увеличение на транзакциите с институционален размер (над $1 милион) през последните две тримесечия на 2023 г., което се дължи на одобрението на SEC за Биткойн и Етериум ETF-и.
FIFA разширява амбициите си в Web3, като пуска специално създадена блокчейн платформа на Avalanche, предназначена да бъде домакин на разрастващата се екосистема от дигитални колекционерски предмети.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.