Стабилните монети като USDT са се превърнали в основни финансови инструменти в Латинска Америка, подпомагайки гражданите да се справят с продължаващата икономическа нестабилност.
Според доклад на Chainalysis, регионът представлява 9.1% от получената глобална стойност на криптовалутите и през тази година е отбелязал значителен ръст, дължащ се на нарастващия институционален интерес и повишеното приемане на дигиталните активи от потребителите.
От юли 2023 г. до юни 2024 г. Латинска Америка е получила приблизително $415 милиарда в криптовалута, като леко изпреварва Източна Азия по глобална крипто активност, въпреки че има по-ниски нива на приемане. Аржентина оглави региона с $91.1 милиарда, следвана плътно от Бразилия с $90.3 милиарда. В Бразилия се наблюдаваше съживяване на институционалната активност, като между четвъртото тримесечие на 2023 г. и първото тримесечие на 2024 г. големите транзакциите са се увеличили с 48.4%.
Стабилните монети, обвързани с щатски долари, са особено важни за осигуряването на хедж срещу инфлацията в страни като Аржентина и Бразилия, където местните валути рязко са се обезценили.
В Аржентина инфлацията се покачи до 143% през 2023 г., което накара гражданите да търсят алтернативи, за да защитят спестяванията си от обезценяването на аржентинското песо (ARS). След новите икономически мерки на президента Хавиер Милей обемите на търговията със стабилни монети рязко нараснаха, надхвърляйки $10 милиона, когато ARS падна под $0.002 през декември 2023 г.
Освен това Бразилия стана свидетел на 29.2% увеличение на транзакциите с институционален размер (над $1 милион) през последните две тримесечия на 2023 г., което се дължи на одобрението на SEC за Биткойн и Етериум ETF-и.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.