Държавният дълг на САЩ надхвърли $35 трилиона, като само за последните две седмици към него са добавени още $500 милиарда.
На 18 октомври управителят на Федералния резерв Кристофър Уолър се обърна към аудитория в Института за авангардни изследвания, където обсъди потенциалните предимства на стабилните монети в рамките на финансовата система, при условие че те са правилно регулирани.
Уолър изтъкна как стабилните монети биха могли да намалят зависимостта от платежни посредници, което ще доведе до по-ниски разходи за глобални плащания. Той обаче подчерта, че сигурността на стабилните монети не е гарантирана. Уолър обясни, че ако се въведат подходящи предпазни мерки за намаляване на рискове като теча на пари или използването им за незаконни дейности, стабилните монети биха могли да осигурят ползи както в платежните системи, така и като сигурни активи на нововъзникващи платформи за търговия.
US National Debt surges $500 BILLION in 2 weeks. This is totally unsustainable and nobody will be able to stop it.
It’s game over for people who don’t own Bitcoin or Monero. pic.twitter.com/uqb8wkllKC
— Toby Cunningham (@sircryptotips) October 18, 2024
Управителят също така спомена, че DeFi биха могли да съществуват съвместно с традиционните финанси в допълващи се отношения, а не да ги заменят изцяло – аргумент, който някои американски законодатели подкрепиха. Тези законодатели смятат, че децентрализираните финанси и базираните на долара стабилни монети биха могли да помогнат за запазване на господстващото положение на валутата за десетилетия напред.
В статия, публикувана на 14 юни в The Wall Street Journal, бившият председател на Камарата на представителите Пол Райън твърди, че стабилните монети могат да помогнат за справяне с нарастващия държавен дълг. Райън предположи, че стабилните монети увеличават търсенето на американски държавни ценни книжа и долари, като по този начин поддържат конкурентоспособността на долара спрямо китайския юан и спомагат за запазването на статута му на световна резервна валута.
Въпреки тези законодателни усилия доклад на Chainalysis отчита, че САЩ изостават в приемането на стабилни монети. Докладът разкрива, че до 2024 г. делът на транзакциите със стабилни монети на регулираните в САЩ борси е спаднал под 40%, докато сделките на офшорните борси са се покачили до 60%.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.