Стабилната монета RLUSD на Ripple получи зелена светлина от Финансовата служба на Дубай (DFSA), което отваря пътя за употребата ѝ в Международния финансов център на Дубай (DIFC).
Одобрението означава, че компаниите, опериращи в DIFC, вече могат да интегрират RLUSD в широк спектър от услуги за виртуални активи, от плащания до касови операции.
DIFC – автономен финансов център, обслужващ Близкия Изток, Африка и Южна Азия – е дом на близо 7,000 компании. Съгласно регулаторната рамка, само одобрени от DFSA дигитални активи могат да се използват в официални дейности, което прави RLUSD една от малкото стабилни монети, разрешени в тази ключова юрисдикция.
Ripple подчерта нарастващия интерес от страна на компаниите, базирани в ОАЕ, към приема на криптовалутите. Рийс Меррик, регионален мениджър на компанията, отбеляза, че бързо развиващата се дигитална икономика в региона създава търсене на решения за трансгранични плащания и дигитални активи.
Ripple вече си сътрудничи с финтех компании, базирани в ОАЕ, като Zand и Mamo, които се очаква да бъдат сред първите, които ще използват стабилната валута RLUSD.
Стабилната монета ще играе роля и в по-широките амбиции на Дубай в областта на блокчейна. По-конкретно, RLUSD ще подкрепи инициативата на Дубайския земеделски департамент (DLD) за токенизация на документи за собственост върху недвижими имоти в XRP Ledger. По-рано тази година DLD обяви, че е влязъл в пилотната фаза на този проект за токенизация, който ще дигитализира и регистрира собствеността върху имоти с помощта на блокчейн технологията.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.