Южнокорейският комитет за цифрови активи, който ще функционира като команден център на директора на дигиталните активи, се планира да стартира следващия месец.
Това е първият път, когато “Комитетът за цифрови активи” е официално обявен. Очаква се комитетът да създаде регулации и да наблюдава крипто индустрията, докато не бъде одобрен Законът за рамката за цифрови активи и не бъде основана правителствена агенция, според доклад на южнокорейското издание NewsPim.
Представител на управляващата партия каза:
“Стартирането на Комитета за цифрови активи ще бъде веднага след встъпването в длъжност на новия председател на Комисията за финансови услуги.”
В резултат на срива на екосистемата на Terra (LUNA) възникна необходимостта от надежден контрол, който да представлява бизнеса с виртуални активи, което накара страната да създаде набързо Комитета за цифрови активи.
Планът за възстановяване, който беше въведен след срива на стабилната монета TerraUSD (UST) на Terraform Labs и нейния собствен токен LUNA, започна неуспешно.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо е малко вероятно Биткойн да падне под $20,000
Това се дължи на факта, че криптовалутата LUNA 2.0 имаше голяма корекция на цената часове след въвеждането си. По-конкретно, стойността на токена спадна с повече от 67%.
На 31-ви май Terra също така обяви, че някои потребители са получили по-малко количество LUNA от airdrop инициативата, отколкото са очаквали, и че компанията работи по решение.
Attention $LUNA airdrop recipients
We are aware that some have received less $LUNA from the airdrop than expected & are actively working on a solution.
More information will be provided when we have gathered all of the data, so stay tuned.
— Terra Powered by LUNA (@terra_money) May 30, 2022
Обединяването на системите на отделите, които сега са под контрола на Министерството на стратегията и финансите, Комисията за финансови услуги, Министерството на науката и ИКТ и Комитета за защита на личната информация, се очаква да намали пазарната несигурност и да повиши ефективността на политиката.
Има текущи призиви за създаване на изключителна организация за криптовалути. Тъй като пазарът на криптовалути се увеличава, е жизненоважно да се защитят инвеститорите в същата степен, както инвеститорите в акции.
Професор Хуанг Сеок-Джин от Висшето училище по международна информационна сигурност в Dongguk University и член на специалния комитет по виртуални активи заяви:
“Към края на миналата година дневната сума на транзакциите с виртуални активи беше 11.3 трилиона вона, което е подобно на средната дневна транзакция на KOSDAQ, но няма защита на инвеститорите поради липса на система. Трябва да се създаде министерство, което да защитава инвеститорите в цифрови активи на ниво защита на инвеститорите в акции.”
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.