2019 г. не беше лесна година за BitMEX.
През юли Комисията за търговия със стоки и фючърси на САЩ (CFTC) започна разследване на BitMEX, за да установи дали умишлено е позволила на американските граждани да търгуват на нерегламентираната платформа.
В ноември, от обменът случайно изтекоха чувствителни потребителски данни чрез грешка при прилагането на протокол (“blind carbon copy”) към масовите му имейл сървъри.
Миналата година борсата трябваше да се справи и с нарастващата конкуренция на нейните непрекъснати суап договори и дори беше обвинена в “системна незаконна дейност”.
Въпреки множеството PR скандали, с които BitMEX се сблъска през 2019 г., данните от блокчейн аналитичната компания Skew markets сочат, че клиентите продължаваха да се доверяват на BitMEX със своите средства в течение на цялата година.
Съхраняването на студения портфейл на борсата отбеляза голям спад през месец юли, скоро след като новините за пробата CFTC станаха обществено достояние. Въпреки това, през месеците след това, средствата в студения портфейл на BitMEX се увеличаваха постоянно, като отчетоха скок от ~ 100,000 BTC през следващите шест месеца.
Skew също така посочи как застрахователният фонд на BitMEX съдържа 34,000 BTC, заявявайки, че той вероятно управлява “най-капитализираната криптовалутна клирингова къща в бранша.”
За общият отворен интерес за договори на борсата се отчита, че е над 1,5 милиарда долара.
По отношение на броя на ежедневно активните потребители, пазарите на Skew отчитат тенденция към спад през годината. Преди юли всеки ден, в който имаше по-малко от 20,000 активни потребители на платформата, обикновено беше бавен ден. След август обаче всичко над 20,000 потребители на ден изглеждаше много оптимистично.
Въпреки че XBTUSD договорите на BitMEX все още имат най-добрата ликвидност в бранша, Binance бързо наваксва в 2020 г. Въпреки че ежедневно търгува договори на стойност милиарди долари, BitMEX може да се бори да запази доминантността си на фона на бързия растеж на Binance.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.