Много e направено за разпространението на измами в рамките на ICO индустрията. Но новият доклад, публикуван от изследователите в Boston College Caroll School of Managment, показва, че средният инвеститор на ICO все още прави значителни печалби.
Докладът от 54 страници, озаглавен „Digital Tulips? Returns to Investors in ICO“ изследва 4 003 ICO, които събраха общо 12 милиарда долара и проследиха стойността на техните токени в различни времеви рамки. Проучването установи, че средният индекс на ICO се е увеличил със 179% от продажната си цена до началната цена, след като е получил регистрация на борса за криптовалути, което е продължило само 16 дни.
Дори и след като приемем, че символите, които не са успели да се регистрират в рамките на 60 дни, представляват общи загуби за купувачите, средният инвеститор успя да намали печалбата си от 82% спрямо щатския долар.
Дори инвеститорите, които чакаха да закупят ICO токени, докато са били регистрирани на борсата, успяха да постигнат впечатляващи доходи, тъй като цените се повишиха средно с 67% през първите 30 дни на търговия.
Тази възвръщаемост се увеличи значително за инвеститорите, които държаха своите токени за по-дълги периоди от време, като следва 140% за 90 дни, 430% за 180 дни и 1880% за 360 дни. Изследователите обаче отбелязват, че има по-малко данни за тези по-дълги срокове, тъй като повечето ICO токени не се търгуват за пълна календарна година.
Нашата статия показва, че инвеститорите на ICO са компенсирани с хубаво инвестиране в нови непроверени платформи чрез нерегламентирани предложения. Това предполага, че измамите, макар и изобилни, не са толкова важни от гледна точка на откраднатия капитал, защото инвеститорите са достатъчно умни, за да открият (и недостатъчно) финансирането им.
„Докато резултатите ни биха могли да бъдат индикация за балони, те също са в съответствие с високата компенсация за риска от инвестиране в непроверени платформи преди приходите чрез нерегламентирани предложения“, добавиха те.
Уго Бенедети, един от авторите на доклада, каза на CCN, че е „много изненадан“ от констатациите, особено предвид медийното внимание върху измамите с ICO. Въпреки това, когато беше попитан какво означава това за индустрията да се движи напред, той се поколеба да направи дългосрочни заключения.
Е, това е сложен въпрос, защото нищо не гарантира, че пазарът ще продължи да разпределя капитала толкова професионално, колкото досега. В обратната посока виждаме, че въпреки многото недостатъчни резултати (ICO, които изброяват или търгуват под емисионната си цена) средно връщанията в индустрията са до голяма степен положителни.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.