Eдин от най-тревожните проблеми, които понастоящем се срещат в света на криптовалутите, е свързан със сигурността и затова хардуерните портфейли са толкова популярни в наши дни.
Sony е една от най-новите компании за разработване на сигурен крипто хардуерен портфейл.
Едно хубаво нещо за хардуерните портфейли е, че те са основно офлайн система, която няма онлайн портали. Както бе забелязано напоследък, хакерите са се насочили предимно към онлайн крипто портфейли, хоствани на борси и други платформи за търговия. С хардуерен портфейл практически държите криптото си в офлайн хардуерно устройство.
Изследователи и разработчици в Sony Computer Science Labs (SCSL) създадоха устройство, което използва функционалностите на IC смарт картата, за да се свърже с крипто мрежи като тази на Биткойн. За да подчертае една от новите си функции, хардуерният портфейл на Sony не трябва да бъде свързан към хост компютър чрез USB устройство за достъп до крипто мрежата.
Освен това, потребителите могат да генерират произволен и много мощен частен ключ, като използват модула за защита, закрепен в IC картата. Това значително допринася за сигурността на портфейла. Това е според докладите, публикувани заедно с пускането на портфейла от Sony.
Но може би това, което наистина привлича вниманието на хората за този нов крипто портфейл, е подобрените му черти, които не се срещат в другите. Според компанията, крипто портфейлът ще има редица други приложения, освен получаването, изпращането и защитата на криптовалути.
Например, портфейлът има допълнителна функционалност, която позволява на потребителя да генерира и управлява частни ключове за други цели освен крипто транзакции. Такива цели включват потребителски разрешения за достъп до лична информация при използване на базирани на блокчейн технологии. В собственото описание на Sony, новият крипто хардуерен портфейл е „инфраструктурна технология с множество възможни приложения“.
Очевидно това не е първият път, в който Sony да се осмелят да се занимават с технологични проекти, свързани с блокчейн. През последните години, гигантът проведе различни изследователски проекти и излезе с някои полезни решения. Той също така е патентовал няколко идеи, свързани с хардуера, използван в блокчейн системи.
Изданието бе оповестено съвсем наскоро във вторник, 23-ти октомври, а официалното име на портфейла все още не е измислено. Също така, графикът за масово въвеждане на продукта все още не е публикуван. Като се има предвид, че крипто хардуера на пазара бързо се разраства, новият сигурен портфейл трябва да се очаква да достигне крипто пазара съвсем скоро.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.