Японският технологичен гигант Sony е подал два патента за подсилване на екосистемите, базирани на блокчейн, съгласно заявки 20180218027 и 20180219686, публикувани от Службата за патенти и търговски марки (USPTO) на 2-ри август.
Първото приложение, озаглавено „Електронен възел и метод за поддържане на разпределен леджър“, описва електронно устройство за поддържане на блокчейн, базирано на множество електронни възли, включващи множество блокове, свързани с поне един от съществуващите блокове.
Патентът говори за схема за добавяне на нови блокове към разпределения леджър в компресиран формат. Това допринася за създаването на конкурентна среда при възлите, които изпълняват минния процес, което означава, че по-малък блок, произведен от възела, може да даде по-голяма награда.
Във втория патент „Устройство и система“, Sony предлага начин за поддържане на блокчейн от няколко виртуални възли, което предполага механизъм за достъп до разпределения леджър чрез поне един от тези възли.
Чрез вграждането на виртуални възли, Sony възнамерява да гарантира целостта на блокчейн в случаите, в които „броят на устройствата е малък“, например, ако няколко устройства са се сринали.
Основана през 1946 г., Sony Corporation отдавна отдаде почит на бързо разрастващата се технология на блокчейн; но най-новите патенти са първото въвеждане на компанията в хардуерната система на DLT.
През 2017 г. мултинационалният конгломерат подаде заявление за патент за система за многофакторно удостоверяване (MFA), задвижвана от блокчейн, предлагаща комбинация от две различни разпределени счетоводни книги за провеждане на процеса на вход.
През 2017 г. Sony си партнира с технологичния гигант IBM, за да разработи образователна платформа, базирана на блокчейн, за да осигури споделянето на студентските записи.
Наскоро американският гигант Walmart подаде заявление за патент за управление на интелигентни уреди чрез блокчейн, който ще запази частните ключове, за да разреши сделката.
По-рано през юли, Bank of America (BoA) подаде патент за система за валидиране на данни с блокчейн, която предлага проследяване на източниците на информация чрез потвърждаване на трансфера на ресурси.
Изображение от ricochet64/Shutterstock.
Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.