Solana (SOL) се стреми да пробие нивото на съпротива от $250, като както инвеститорите на дребно, така и институционалните участници движат напред нейната децентрализирана финансова (DeFi) екосистема.
Тези разнообразни притежатели играят решаваща роля за стабилността и управлението на мрежата, допринасяйки за нейното непрекъснато разширяване и устойчивост.
Понастоящем общото предлагане на на Solana възлиза на 590.1 милиона SOL, като 479.02 милиона са в обращение. Уникалният подход на мрежата позволява инфлационно емитиране, за разлика от някои криптовалути с лимитирано предлагане, което спомага за сигурността на мрежата и стимулира валидаторите с течение на времето.
Разпределението на притежателите на Solana представя интересна картина: над 9 милиона притежатели допринасят за екосистемата, като 10-те най-големи портфейла притежават около 6.58% от общото предлагане.
С увеличаването на броя на големите притежатели 20-те най-големи портфейла контролират 11.03%, а 50-те и 100-те най-големи държат съответно 17.52% и 22.76%. Това е типично за блокчейн екосистемите, при които съществува концентрация на богатство сред по-малко на брой големи притежатели.
Въпреки това, тъй като анонимността е ключова характеристика на блокчейн технологията, топ портфейлите на Solana остават частни, което ги предпазва от целенасочени атаки, но и повдига въпроси за централизацията. Тези големи портфейли притежават значителна част от циркулиращото предлагане, като индивидуалните дялове варират между 0.49% и 1.01%.
След месеци на пазарна нестабилност, притежателите на Eтериум отново са на печалба.
Internet Computer Protocol (ICP) отбеляза подновен интерес от страна на инвеститорите, като се повиши с 6.7% през последния ден и с над 19% през този месец.
Един малко известен токен в SocialFi пространството прави фурор, след като донесе астрономически печалби на няколко ранни поддръжници.
Canary Capital преразгледа заявлението си за спот Solana ETF, което е знак за по-амбициозна стратегия чрез интегриране на стейкинг функции.