Съоснователят на Google, Сергей Брин и главният изпълнителен директор Сундар Пичай имат много повече общи неща, отколкото само работата си. И двата технологични милиардера имат млади синове, които се интересуват от криптовалути и копаят Етериум.
Пичай е казал, че неговият 11-годишен син добива етериум на домашния си компютър, който баща му е построил, според Business Insider. Той направи това откровение на конференцията „New York Times DealBook“ тази седмица, докато по ирония на съдбата, обсъжда техническото пристрастяване и значението на ограничаването на времето на децата пред екрана.
„Миналата седмица бях на вечеря със сина си и говорех за нещо за Биткойн, а моят син уточни, че това, за което съм говорил, е Етериум, което е малко по-различно“, разказва Пичай. – „Той е на 11 години, а ми каза, че го копае“.
На въпроса дали той е построил сървър, който да помогне за усилията на сина си да добива крипто, Пичай каза НЕ и настоява, че семейството му има само един компютър у дома.
Пичай каза, че синът му разбира много повече за виртуалните валути, отколкото за фиатните, така че трябваше да обясни как парите действат в реалния живот.
Трябваше да му обясня как хартиените пари всъщност действат. Разбрах, че разбира по-добре Етериум, отколкото как работят хартиените пари. Трябваше да говоря с него за банковата система и нейното значението. Беше добър разговор.
През юли 2018 г. съоснователят на Google, Сергей Брин, разкри, че той копае Eтериум заедно със сина си.
https://twitter.com/CryptoCoinsNews/status/1016342801536167937
„Преди година или две, синът ми настояваше, че трябва да купим компютър за игри“, споделя Брин. „Казах му, добре, ако купим компютър за игри, трябва да копаем етериум. Така и направихме“.
Брин, чиято нетна стойност достига зашеметяващите $47 милиарда, добавя, че той и синът му са спечелили пари от крипто добив.
„Направихме няколко стотинки, няколко долара“ – шегува се той.
Както се съобщава, Брин преди това е признал, че Eтериум добива играе главна роля в неотдавнашния бум на изчислителните процеси, който води до „технологичен ренесанс“.
Брин направи откровения в ентусиазирано писмо до инвеститорите, където той каза: „Ние наистина сме в технологичен ренесанс, вълнуващо време, когато можем да видим приложения в почти всеки сегмент на съвременното общество“.
Брин добави:
Има няколко фактора определящи този бум на изчисляване. Първо, разбира се, е Закона на Мур. Вторият фактор е по-голямото търсене, произтичащо от усъвършенстваната графика в игрите и изненадващо, от алгоритмите за доказателство за работа, които са подходящи за GPU и които се намират в някои от днешните водещи криптовалути – такива като Етериум.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.