Начало » Блокчейн » Швейцарски блокчейн стартъп иска да помогне на потребителите да устоят на наблюдение на ниво NSA

Швейцарски блокчейн стартъп иска да помогне на потребителите да устоят на наблюдение на ниво NSA

11.04.2020 21:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Швейцарски блокчейн стартъп иска да помогне на потребителите да устоят на наблюдение на ниво NSA

Nym Technologies, швейцарски блокчейн стартъп, прикани потребителите да инсталират микс-възли и да тестват микснета, запазващ поверителността.

Микснетът на Nym ще може да защити поверителността на потребителите от противници на ниво NSA (Национална Агенция по Сигурността) и да устои на масово наблюдение.

Разширеното тестване на микснет вече е достъпно за всички потребители

Стартъпа, базиран в Швейцария, работи върху микснет, който осигурява разширена инфраструктура за поверителност за интернет потребителите и сега направи тест-мрежата достъпна за всички потребители. Nym Technologies прикани потребителите да стартират микс-възли в своя микснет, за да могат “колективно да решат кризата с поверителността в света”.

Компанията заяви, че пусна своя тестнет в критичен момент за поверителността, тъй като засиленото правителствено наблюдение поради пандемията има технологичен превес като изкуствен интелект и проследяване на мобилни телефони.

Микснетът на Nym ще даде възможност на потребителите на услуги с повишена поверителност да се интегрират в мрежата с минимални промени в техния код, подобно на начина, по който работи Tor.

В момента тестовата мрежа е в първата си фаза, в която е отворена за обществеността. На втората фаза ще се види, че микснетът се децентрализира чрез валидатори, докато в третата и последна фаза ще въведат награди за миксиране.

Nym микснет, одобрен от лидерите в индустрията

Хари Халпин, съосновател и изпълнителен директор на Nym Technologies, подчерта значението на защитата на личните данни вследствие на пандемията COVID-19.

Микснет на Nym се противопоставя на глобален пасивен противник като NSA, който може да записва целия трафик, влизащ и излизащ от мрежа”, обясни той.

Това не е първият път, когато потребителите имат достъп до Nym – от декември миналата година тестнетът се използва от избрана група от индивидуални потребители и компании. Някои от тези компании включват Blockstream, Monero и Electric Coin Company (ECC), които създадоха криптовалутата ZCash, фокусирана върху поверителността.

Дейвид Кембъл, главен изпълнителен директор на ECC отбеляза:

Ние от ECC вярваме, че поверителността на мрежата е съществен защитен слой за потребителите на криптовалути.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Топ 10 крипто проекти по активност на разработките

Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.

01.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XRP Ledger с нововъведение за разширяване на мултиверижната функционалност

XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.

30.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският блокчейн закон и значението му за бъдещето на криптовалутите

Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.

29.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 DeFi проекти по развитие през този месец

Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.

28.06.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.