Nym Technologies, швейцарски блокчейн стартъп, прикани потребителите да инсталират микс-възли и да тестват микснета, запазващ поверителността.
Микснетът на Nym ще може да защити поверителността на потребителите от противници на ниво NSA (Национална Агенция по Сигурността) и да устои на масово наблюдение.
Стартъпа, базиран в Швейцария, работи върху микснет, който осигурява разширена инфраструктура за поверителност за интернет потребителите и сега направи тест-мрежата достъпна за всички потребители. Nym Technologies прикани потребителите да стартират микс-възли в своя микснет, за да могат “колективно да решат кризата с поверителността в света”.
Компанията заяви, че пусна своя тестнет в критичен момент за поверителността, тъй като засиленото правителствено наблюдение поради пандемията има технологичен превес като изкуствен интелект и проследяване на мобилни телефони.
Микснетът на Nym ще даде възможност на потребителите на услуги с повишена поверителност да се интегрират в мрежата с минимални промени в техния код, подобно на начина, по който работи Tor.
В момента тестовата мрежа е в първата си фаза, в която е отворена за обществеността. На втората фаза ще се види, че микснетът се децентрализира чрез валидатори, докато в третата и последна фаза ще въведат награди за миксиране.
Хари Халпин, съосновател и изпълнителен директор на Nym Technologies, подчерта значението на защитата на личните данни вследствие на пандемията COVID-19.
“Микснет на Nym се противопоставя на глобален пасивен противник като NSA, който може да записва целия трафик, влизащ и излизащ от мрежа”, обясни той.
Това не е първият път, когато потребителите имат достъп до Nym – от декември миналата година тестнетът се използва от избрана група от индивидуални потребители и компании. Някои от тези компании включват Blockstream, Monero и Electric Coin Company (ECC), които създадоха криптовалутата ZCash, фокусирана върху поверителността.
Дейвид Кембъл, главен изпълнителен директор на ECC отбеляза:
Ние от ECC вярваме, че поверителността на мрежата е съществен защитен слой за потребителите на криптовалути.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.
Ripple направи важна стъпка в разширяването на институционалната си инфраструктура за дигитални активи в Близкия изток, като си партнира с Ctrl Alt в подкрепа на първата подкрепяна от правителството инициатива за токенизация на недвижими имоти в Дубай.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.