Доклад, разкрит от американската армия, разкрива, че в Северна Корея вече има над 6000 хакери, разположени в страни като Беларус, Китай, Индия, Малайзия, Русия, наред с други.
Операциите на четири подразделения се контролират от Бюро 121, отдела за кибер-война на страната-отшелник.
Докладът, наречен Севернокорейски Тактики, предполага, че хакерите не стартират ексклузивни кибератаки от самата Северна Корея, тъй като в страната липсва ИТ инфраструктура, която да разгърне мащабните кампании.
„Отделът за финансови престъпления“, наречен Bluenoroff Group, има около 1700 членове и е посветен на криптовалутите „чрез концентриране върху дългосрочната оценка и използването на уязвимите мрежи на врага„.
Известната група Lazarus, извърши многобройни хакове на борси за криптовалути и отключи злонамерения софтуер WannaCry между 2016 и 2017 г. Групата също застана зад скандалния хак на Sony Pictures.
Нейната мисия е „създаване на социален хаос чрез въоръжаване на уязвимостите на вражеската мрежа и предоставяне на полезен товар, ако режимът я накара да направи това“. Въпреки това, американската армия не успя да прецени колко хакери са в дивизията.
През март американският департамент за контрол на чуждестранните активи (OFAC) към Министерството на финансите санкционира двама китайски граждани, обвинени в пране на криптовалута, която беше открадната в хак през 2018 г., свързан с групата Lazarus. OFAC обвини Инин Тиен и Джуядон Ли в подпомагане на „злонамерена кибер дейност“.
Според последните доклади се предполага, че киберпрестъпниците, базирани в Северна Корея, използват непроследими монети за поверителност, за да конвертират откраднати средства в пари.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.