Севернокорейските хакери от подгрупата BlueNoroff на Lazarus Group увеличиха броя на кибератаките си, като преминаха от манипулиране на социални медии към целеви фишинг имейли в кампанията си "Скрит риск“.
Тези имейли, маскирани като крипто новини или DeFi актуализации, водят до заредени със зловреден софтуер връзки, които заобикалят функциите за сигурност като Gatekeeper на macOS и позволяват на хакерите да откраднат чувствителни данни.
С разрастването на сектора на криптовалутите севернокорейските хакери все повече се фокусират върху DeFi и ETF компаниите, като използват фишинг и социално инженерство, за да се насочат към служителите.
ФБР издаде предупреждения, призовавайки дружествата да засилят сигурността и да проверяват кръстосано адресите на портфейлите.
Lazarus Group също така е използвала протоколи за поверителност като RailGun за пране на крипто средства, което е предизвикало санкции от страна на САЩ върху услуги като Tornado Cash.
Експертите съветват компаниите, занимаващи се с криптовалути, особено тези с MacOS, да повишат сигурността си с редовно сканиране за зловреден софтуер и внимателно разглеждане на прикачени файлове към имейли, за да се защитят от тези еволюиращи заплахи.
Нов вид кибератаки набира скорост, съчетавайки социално инженерство с deepfake, генериран от изкуствен интелект, за да атакува държавни служители и лидери в крипто индустрията.
Киберпрестъпна група, съставена предимно от младежи от Калифорния, е обвинена в организиране на мащабна крипто кражба, при която са откраднати над $260 милиона в Биткойн, които са били изпрани чрез сложна мрежа от дигитални тактики и престъпления в реалния свят.
Група инвеститори заведе дело срещу Джонатан Милс, основател на проекта Hashling NFT, с твърдения, че той е присвоил милиони, събрани чрез продажби на NFT и свързано с това предприятие за добив на Биткойн.
Властите в Европа разбиха голяма организирана престъпна група, която е използвала криптовалути за прехвърляне на десетки милиони в незаконни средства за мрежи за трафик на наркотици и хора.